0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس هیات مدیره ‌انجمن مفاخر معماری ایران:
ایران نیازمند تدوین آیین نامه بهینه‌سازی پایدار ساختمان است

سید علیرضا قهاری "روز شنبه درحاشیه نشست خبری به مناسبت روز معمار و هفته معماری (سوم تا نهم اردیبهشت ماه)افزود :در قوانین زیست محیطی كشور و معماری و شهرسازی كاستی‌های فراوانی وجود دارد و بخش بالایی از مفاهیم پایداری معماری و محیط ، جنبه فرهنگی دارد .

رییس هیات مدیره‌انجمن مفاخر معماری ایران گفت:جمهوری اسلامی‌ایران نیازمند تدوین آیین‌نامه بهینه‌سازی پایدار ساختمان با نگرش به تجارب جهانی است .

" سید علیرضا قهاری "روز شنبه درحاشیه نشست خبری به مناسبت روز معمار و هفته معماری (سوم تا نهم اردیبهشت ماه)افزود :در قوانین زیست محیطی كشور و معماری و شهرسازی كاستی‌های فراوانی وجود دارد و بخش بالایی از مفاهیم پایداری معماری و محیط ، جنبه فرهنگی دارد .

وی سپس خواستار انجام تحقیقات تخصصی توسط متولیان و مراجع مرتبط با مراكز پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها بویژه از سوی پژوهشكده‌های محیط زیست ،معماری و شهرسازی شد تا راهبرد لازم در این بخش تدوین شود .

قهاری سپس بر لزوم شكل‌گیری انجمن‌های معماری و زیست محیطی برای نظارت مستمر بر عملكرد متولیان امر توسعه، تاكید كرد .

به گزارش واحد خبر معماران وی در ادامه گفت: در دهه‌های اخیر اشتیاق مفرط به توسعه و جبران كاستی‌ها با سرمایه‌گذاری‌های فراوانی مواجه شده و تاثیر ساخت و سازها بر یكدیگر پیامد هرج و مرج و آشفتگی در محیط را به دنبال داشته است .

قهاری سپس خواستار اعمال دقیق قوانین و مقررات به منظور صیانت از محیط زیست در همه سطوح شد و افزود: تاكنون قواعد ارزیابی زیست محیطی به صورت ابتدایی در پروژه‌های بزرگ صنعتی گردآوری شده است .

وی تصریح كرد، عملكرد مسوولان اجرایی باید بر پایه درك آنها از توسعه پایدار در نظم دادن امور دیده شود و همچنین آنها باید همراه با مردم نسبت به وظایف خود در قبال حفظ محیط زیست ، آشنا شوند.

سوم اردیبهشت ماه مصادف با زادروز معمار و ریاضیدان برجسته قرن یازدهم ، شیخ بهاء‌الدین محمد (شیخ بهایی ) است كه امسال به عنوان روز معمار ، معماری و توسعه پایدار نامگذاری شده است .

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری