0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک کارشناس ارشد مدیریت شهری بر ضرورت بازسازی بافتهای فرسوده شهری گیلان تاکید کرد و گفت: بافتهای فرسوده این استان دستخوش حوادث بسیاریست که همواره نگرانی مسئولان را در زمان بروز حوادث طبیعی از قبیل سیل و زلزله به همراه دارد.

بافتهای فرسوده شهری گیلان

محمد جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دولت با پرداخت تسهیلات برای نوسازی بافتهای فرسوده زمینه نوسازی و بهسازی این بافتها را در شهرهای کشور فراهم کرده است، افزود: ساخت و ساز در بافتهای قدیم شهرها باید متناسب با معماری سنتی و برگرفته از اصول ساختمان سازی روز دنیا باشد.
 
وی اظهار داشت: احیای مجدد این بافتها زندگی دوباره و رونق بیش از پیش محلات قدیمی فراموش شده را به همراه دارد.
 
این کارشناس مدیریت شهری توجه به بافت فرسوده را در کاهش جابجایی افراد به بافتهای نوساز و جدید شهری موثر دانست و گفت: مردم ساکن در بافتهای قدیم تعلق خاطر به محل زندگی خود دارند و باید امکاناتی برای آنان فراهم شود تا در همان مکان اقامت داشته باشند.
 
وی در ادامه به مقوله مهم آتش سوزی در بافت فرسوده شهری اشاره کرد و افزود: اگر در بافتهای فرسوده آتش سوزی رخ دهد یا سقفی فرو ریزد و یا زلزله ای رخ دهد امکان امدادرسانی خودروهای آتش نشانی، آمبولانس و هرگونه کمک دیگر به دلیل بافت خاص و تراکم جمعیت در بافت فرسوده وجود ندارد و یا محدود است.
 
جعفری اظهار داشت: مسئولان باید برای جلوگیری از هرحادثه غیرقابل جبرانی در این زمینه اقدام اساسی انجام دهند.
 
وی یادآور شد: با توجه به زمین لرزه های متعدد در شهرهای ایران باید بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده استان در اولویت قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری