0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در جریان كاوش‌های باستان‌شناسان مكزیكی و آلمانی در شهر تاریخی «اوکسوآل» در مناطق مرزی كشور مکزیک، بقایای مقبره‌ی یك شاهزاده مایا به همراه ده‌ها اثر تاریخی كشف شدند.

مقبره‌ی یك شاهزاده مایا در مکزیک


به گزارش یورو آلرت، در این پروژه‌ی كاوش كه با همكاری باستان‌شناسان موزه‌ی ملی مكزیك و دانشگاه «بن» آلمان در حال انجام است، باستان‌شناسان موفق به كشف یك مقبره سلطنتی خشتی به همراه بقایای جسد یك مردی جوان شدند.
 


در این مقبره كه در عمق 5/1 متری ویرانه‌های یک کاخ قرار دارد، پنج فنجان سرامیکی نیز كشف شده كه باستان‌شناسان با استناد به آنها به این نتیجه رسیدند كه مقبره كشف شده به یك شاهزاده مایا تعلق دارد.
 


مایاها مجموعه‌ای از اقوام سرخپوست در جنوب مکزیک و شمال آمریکای مرکزی بودند كه شهرهایشان را در دل جنگل‌های بارانی می‌ساختند، این در حالیست كه قوم مایا از جمله تمدن‌های بسیار پیشرفته آمریکای مرکزی بودند و دستاوردهای آنها در هنر، معماری، ریاضیات و به ویژه نجوم بسیار چشمگیر بوده است.
 


بر اساس اعتقادات مایاها، جهان توسط یكی از خدایان قوم مایا كه هم در خلق انسان‌ها نقش داشته و هم خدای جنگ است، در سال 2012 میلادی نابود می‌شود. هم‌چنین آثار دیگری در شهر تاریخی «یوكاتان» وجود دارند كه نگرانی‌ها درباره‌ی پایان جهان در سال 2012 را افزایش می‌دهند.
 


تمدن مایاها در سال‌های 300 تا 900 میلادی به اوج قدرت و دانش خود رسید و مردم آن در علوم نجوم بسیار پیشرفته بودند. از سوی دیگر مردمان تمدن مایا یك سیستم مالیاتی بسیار پیشرفته داشته‌اند كه شناخت كامل آن به سال‌ها وقت نیاز داشته و بر اساس آن با استفاده از شیوه‌های خاص مالیات هر مغازه و هر كالا را به‌طور دقیق تعیین می‌شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری