0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
پس از 10 سال حفاری، شهر باستانی «رم كوچك» كه سیسرون خطیب مشهور رومی، این نام را به آن داده است، در نزدیكی ناپل سر از خاك بیرون آورد. كشف «رم كوچك» پس از كشف شهرهای مدفون پمپئی و هركولانیوم در قرن هجدهم، مهم‌ترین كشف یك شهر باستانی رومی به حساب می‌آید.

پس از 10 سال حفاری، شهر باستانی «رم كوچك» كه سیسرون خطیب مشهور رومی، این نام را به آن داده است، در نزدیكی ناپل سر از خاك بیرون آورد. كشف «رم كوچك» پس از كشف شهرهای مدفون پمپئی و هركولانیوم در قرن هجدهم، مهم‌ترین كشف یك شهر باستانی رومی به حساب می‌آید.شهر پوتئولی، مشهور به رم كوچك، كه در دوران روم باستان یكی از بنادر مهم دریای مدیترانه به حساب می‌آمده است در زیر دماغه ریونا ترا در ناحیه پوتزولی، در 8 مایلی شهر ناپل كشف شده است.
‌شهر پوتزولی، شهری ساحلی است كه با تپه‌های آتشفشانی احاطه شده است و به خاطر تولد سوفیا لورن در آن، شهرت دارد. اما زیر قصرها و هتل‌های این شهر، شهری باستانی با شبكه خیابان‌ها، خانه‌ها و معابدش وجود دارد كه از شهرهای پمپئی و هركولانیوم كه زیر مواد مذاب آتشفشان وزووزو مدفون شدند هیچ كم ندارد.
تا به حال باستان‌شناسان مجموعه‌ای از خیابان‌های شهر را از زیر خاك بیرون آورده‌اند كه به 194 سال پیش از میلاد مسیح تعلق دارد.
باستان‌شناسان همچنین بقایای دیوارهای شهر، مهمانسراها، نمازخانه‌های كوچك، آسیاب‌ها چاه‌های عمیق، انبارهای آذوقه و نیز مجسمه‌هایی كه برای تزئین فواره‌های شهر استفاده می‌شده است را ‌كشف كرده‌اند.
بخش كوچكی از این شهر برای بازدید عموم مردم آماده شده است، اما در بخش‌های دیگر باستان‌شناسان هنوز مشغول كار هستند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری