0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر اجرایی پروژه جهانی قره کلیسا از بازدید 30 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مجموعه جهانی قره کلیسا از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد.

00

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو فری بعد از ظهر دوشنبه در کارگروه گردشگری چالدران از بازدید 30 هزار نفر در طول سال 90 از کلیسای طاطاووس خبر داد و گفت: در این میان 520 نفر از گردشگران از کشورهای خارجی از این بنای تاریخی بازدید کرده و عمده بازدیدکنندگان از کشورهای اروپایی است.

 

وی با بیان اینکه دو پایگاه امداد جاده‌ ای سیار در طول ایام نوروز در محوطه این مجموعه جهانی مستقر می شوند، اظهار داشت: برای اسکان موقت مسافران نوروزی 3 مدرسه با ظرفیت 300 نفر در نظر گرفته شده است.

 

فرماندار ماکو نیز از مستقر شدن سه نفر کارشناس باستان شناسی در قره کلیسا خبر داد و ادامه داد: چالدران به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در یک بن بست مرزی به هیچ عنوان به عنوان یک شهر عبوری برای مسافران نوروزی مطرح نبوده و مسافران نوروزی حتما به صرف بازدید از جاذبه‌های گردشگری به این شهرستان سفر می‌ کنند.

 

کلیسای تاتائوس یا به زبان محلی قره کلیسا نهمین اثر کشور در ردیف آثار جهانی اولین کلیسای جهان بود که توسط حواریون عیسی مسیح(ع) بر مقبره طادی مقدس و سه هزار و 500 نفر از پیروان این دین در زمان اشکانیان در چالدران بنا شد.

 

معماری اصلی کلیسا به صورت بازلیک نوع خاصی از معماری کلیسایی، این کلیسا دارای دو گنبد بزرگ و کوچک هرمی شکل و ۱۲ترک بوده که بخش قدیمی بنا با سنگ های تراشه های سیاهرنگ و بخش جدید آن با سنگهای سفید ساخته شده است.

01

قره کلیسا

قره کلیسا

قره کلیسا

قره کلیسا

قره کلیسا

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری