امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امیدواریم تهران زلزله را تجربه نکند /اهمیت ایمن سازی نقاط آسیب پذیر

شهردار تهران و هیئت همراه صبح امروز از مرکز مقابله با تبعات زلزله واقع در شهر کوبه ژاپن بازدید و نتایج تحقیقات این مرکز را بررسی کردند.


در جریان این بازدید که با حضور معاونان حمل و نقل ترافیک و خدمات شهری و همچنین عضو شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد ، آقای "کاداتا" رئیس مرکز BRI به ارائه اطلاعات جامع در خصوص فعالیتهای این مرکز و راهکارهای توسعه روابط بین تهران و کوبه برای مدیریت بحران در هنگام مواجهه با بلایای طبیعی زلزله پرداخت.

کاداتا با بیان این مطلب که 13 سال پیش زلزله بزرگی در شهر کوبه بوقوع پیوست و طی آن 6434 شهروند ژاپنی علیرغم پیش بینی های اولیه جان خود را از دست دادند، تصریح کرد: در پی وقوع این اتفاق با کمک دولت مرکزی ژاپن، مرکز BRI فعالیت خود را آغاز کرد.

وی رئوس فعالیت های این مرکز را آموزش عمومی به مردم ، جمع آوری آثار به جا مانده از زلزله سال 1995 ، تحقیق و پژوهش در خصوص زلزله ، تربیت کارشناسان و متخصصین برای بررسی راههای کاهش اثرات زلزله ، بررسی روشهای امداد رسانی و برقراری ارتباط با سایر کشورهای زلزله خیز عنوان کرد.

کاداتا با اشاره به این مطلب که در جریان زلزله سال 2003 در شهر بم نیز دو گروه تخصصی از موسسه BRI به این منطقه اعزام شده بودند خاطر نشان کرد: ما در ژاپن شعاری داریم و آن این است که هیچ وقت روز 17 ژوئن 1995 را از خاطر نبریم . پیشنهاد می کنیم در شهر تهران نیز چنین حساسیتی نسبت به زلزه بم 2003 وجود داشته باشد.

در ادامه این بازدید قالیباف و هیئت همراه از بخش های مختلف مرکز BRI همچون موزه، واحدهای چند رسانه ایی، مرکز تحقیق و پژوهش و مرکز توسعه برنامه ریزی بازدید دیدن کردند.

شهردار تهران در پایان این بازدید در گفتگویی کوتاه با تعدادی از خبرنگاران تصریح کرد: ما امیدواریم هیچگاه سانحه زلزله در تهران تجربه نشود اما طبیعتا بیشترین سعی و تلاش خود را برای ایمن سازی نقاط مختلف شهر خصوصا بافتهای فرسوده صورت خواهیم داد.

شهردار تهران در ادامه اظهار داشت: مطمئنا روابط تهران و شهرهای توکیو و کوبه برای پیدا کردن و ثبت راهکارهای مناسب مقابله با زلزله ادامه خواهد یافت.

شهردار تهران به همراه هیئت همراه امشب جهت شرکت در نهمین اجلاس شهرداران جهان(مترو پلیس) توکیو را به مقصد سیدنی ترک خواهند کرد.

 

خبرگزاری مهر

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری