0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

دکتر حریری عضو هیات علمی پردیس هنرهای زیبا:
معماری كشور هنوز فاقد راهبرد اجرایی برای نیل به ‌توسعه پایدار است

دبیر كمیته بزرگداشت روز معمار گفت: معماری و شهرسازی كشور هنوز فاقد راهبرد اجرایی برای دستیابی به یك توسعه پایدار است .

دكتر "محمدتقی رضایی حریری " روز شنبه در نشستی با خبرنگاران به مناسبت روز معمار و هفته معماری (سوم تا نهم اردیبهشت ماه ) با بیان این مطلب اظهار داشت: در چهارمین برنامه توسعه اقتصادی كشور و تصمیم‌گیریهای بلند مدت باید برنامه‌ها و نقطه‌نظرها به‌منظور توسعه و عمران مورد بازبینی و كارشناسی دقیق‌تر قرار گیرد.

عضو هیات امنای انجمن مفاخر معماری ایران ، خواستار استفاده بهینه از مصالح ساختمانی و سبك‌سازی همراه با مقاوم‌سازی ساختمان شد و بر لزوم فرهنگ‌سازی برای تحقق توسعه پایدار ، تاكید كرد.

دکتر رضایی حریری افزود: ماشین شدن جامعه ، بهره‌برداری بی‌رویه از محیط و منابع طبیعی را به عنوان یك اصل غیرقابل اجتناب در توسعه و عمران كشور به دنبال داشته است.

وی در ادامه تصریح كرد، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های حفاظت از محیط زیست تاكنون به شیوه مناسب صورت نگرفته و از آن بمنزله ضعفی‌كه مشهود است ، می‌توان یاد كرد .

دکتر حریری گفت : كاربرد و مدیریت صحیح منابع و بهره‌وری مناسب از آنها ، ضامن زیستگاهی مطلوب برای مردم كشور است .

وی سپس بابیان اینكه استفاده مناسب از انرژی و به‌حداقل رساندن آلودگی‌ها از راههای بهبود زندگی آحاد جامعه به حساب می‌آید، گفت : توسعه فناوریهای روز زیست محیطی در جانشینی استفاده از سوختهای فسیلی به عنوان شاخصهای معماری در این بخش محسوب می‌شود.

رضایی حریری بهره‌گیری از انرژی خورشیدی ،استفاده از مصالح ساختمانی بازیافت‌شونده و فناوریهایی كه با فرهنگ و دانش بومی كشور مرتبط باشند ، به عنوان برخی از مولفه‌های مطرح در معماری نام برد.

سوم اردیبهشت ماه مصادف با زادروز معمار و ریاضیدان برجسته قرن یازدهم شیخ بهاء‌الدین محمد ( شیخ بهایی ) است كه امسال به عنوان روز معمار ، معماری و توسعه پایدار نامگذاری شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری