0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زمانی كه با آژانس‌های املاك حومه تهران به خصوص پردیس و پرند مراجعه شود و مدعی فروش مسكن مهر باشیم، بنگاه‌داران با تمركز بیشتر و صدای آهسته‌تر می‌گویند خرید و فروش مسكن‌های مهر ممنوع است، ولی در مورد ملك شما شاید بتوان كاری كرد.

مسکن مهر

ایسنا: درحالیكه هنوز بسیاری از واحد‌های مسكن مهر سند‌دار نشده است، آژانس‌های املاك حومه تهران به صورت غیرقانونی مسكن‌های 99 ساله و ملكی مسكن مهر را خرید و فروش می‌كنند.

زمانی كه با آژانس‌های املاك حومه تهران به خصوص پردیس و پرند مراجعه شود و مدعی فروش مسكن مهر باشیم، بنگاه‌داران با تمركز بیشتر و صدای آهسته‌تر می‌گویند خرید و فروش مسكن‌های مهر ممنوع است، ولی در مورد ملك شما شاید بتوان كاری كرد.

بنگاه‌داران سپس به سوال‌هایی نظیر این‌كه واحد چند متر است؟، چه امكاناتی دارد؟، واحد ملكی است یا 99 ساله؟، میزان آورده‌ی اولیه چقدر بوده است؟ و غیره مواجه می‌شویم.

سپس این بنگاه‌داران شروع به قیمت‌گذاری بر روی واحد كرده‌اند، به‌طور مثال قیمت یك واحد99 ساله 81 متری یك خوابه در قسمت‌های بلند‌مرتبه سازی مسكن مهر پردیس حدود 22 الی23 میلیون تومان است و در صورت ملكی‌بودن حدود 10 میلیون تومان به این میزان به آن افزوده می‌شود.

عواقب خرید و فروش واحد‌های بدون سند مسكن مهر مستقیما متوجه خریداران است و زمانی كه این موضوع را به دلالان مسكن مطرح می‌كنیم، می‌گویند «برای شما كه مشكلی پیش نمی‌آید با رضایت خریدار مسكن به او تحویل داده می‌شود.»

سعید صابونی _ مدیر عامل شهر جدید پرند _ در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره با تاكید بر این‌كه نظارت بر این موضوع برعهده‌ی ما نیست، گفت: هر اتفاقی كه می‌افتد ما مسوول آن نیستیم، ما فقط اطلاع‌رسانی می‌كنیم تا زمانی كه سند برای واحد‌ها صادر نشده، خرید و فروش آن غیرقانونی است.

وی افزود: پیگیری این‌كه آیا متقاضی واحد بدون سند خود را می‌فروشد یا خیر، به ما ربطی ندارد. ما از كارهای پشت صحنه خبر نداریم.

صابونی تصریح كرد: وقتی فردی مسكن مهر خود را از طریق دفاتر ثبت به صورت وكالت بلاعوض به فرد دیگری منتقل می‌كند، جلوگیری از این معضل برعهده‌ی ما نیست. ما فقط می‌گوییم این كار غیرقانونی است.

به گزارش ایسنا، در حالی كه شاهد خرید و فروش واحد‌های بدون سند در مسكن‌های مهر هستیم كه حتی بسیاری از خریداران از عواقب خرید واحد‌های بدون سند اطلاعی ندارند و در نهایت فروشندگان با دریافت مبلغی این واحد‌ها را با وكالت بلاعوض به خریداران منتقل می‌كنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری