طبقه بندی آرشیو

فراخوان وزارت مسکن برای فعالان ساخت مسکن

وزارت مسکن و شهرسازی از مهندسان ، کاردانان فنی ، معماران تجربی ، انبوه سازان ، پیمانکاران و مجریان طرح های ساختمانی که در طراحی ، نظارت و ساخت مسکن فعال هستند ، خواست مشخصات فردی ، سوابق کاری و مجوزهای خود را در پایگاه ww.maskan.ir درج کنند.وزارت مسکن اعلام کرد : هرگونه فعالیت مهندسان ، کاردانان و معماران تجربی و همچنین فعالیت همه سازندگان و مجریان مسکن در کشور در آینده نزدیک در قالب این سامانه مدیریت خواهد شد ، بنا براین ارائه دقیق اطلاعات درخواستی ضروری است.
وزارت مسکن و شهرسازی همه دست اندرکاران واگذاری طراحی، نظارت و ساخت مسکن مهر سراسر کشور را به استفاده از اطلاعات مندرج در این سامانه در انعقاد قرارداد ساخت مسکن برای مجموعه جدید متقاضیان مسکن مهر مکلف کرده است.
از مهندسان ناظر و کاردانان فنی هم خواسته شده است اطلاعات مربوط به پروانه های ساختمانی زیرنظارت و نیز گزارش های نظارت بر احداث ساختمان ها در سطح کشور را در این پایگاه اینترنتی درج کنند.
همه مخاطبان فراخوان ، پس از ورود به www.maskan.ir ابتدا با درج مشخصات فردی خود در قالب افراد حقیقی یا حقوقی اقدام به دریافت رمز عبور و کد کاربری می کنند که به نشانی پست الکترونیک آنها ارسال می شود.
مخاطبان سپس با درج کد کاربری و رمز عبور خود به صفحات ورود اطلاعات سامانه وارد می شوند و اطلاعات خود را درج و مستندات مورد نیاز را به صورت فایل تصویری ضمیمه می‌ کنند.
اطلاعات هر فرد به تفکیک و شامل اطلاعات مربوط به پروانه اشتغال به کار، پروانه فعالیت اجرایی ، رتبه بندی پیمانکاران تشخیص صلاحیت شده در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ، انبوه سازان دارای رتبه بندی از وزارت مسکن و شهرسازی و مجریان فاقد هرگونه مجوز از مراجع دولتی در این سامانه درج می شود و مجریان مسکن آخرین طرح های اجرا شده یا در دست اجرای خود را نیز در این سامانه با ذکر جزئیات درج خواهند کرد.
با هماهنگی های وزارت مسکن و شهرسازی با انجمن های صنفی این اطلاعات ابتدا در اختیار انجمن های مذکور قرار می گیرد تا هر انجمن برای تایید اولیه اطلاعات درج شده اقدام کند و سپس وزارت مسکن و شهرسازی برای تایید نهایی آن اقدام خواهد کرد.
اطلاعاتی که به تایید نهایی وزارت مسکن و شهرسازی می رسد ، از طریق همین سامانه در اختیار همه سازمان های مسکن و شهرسازی، سازمان های نظام مهندسی، شهرداری ها، انجمن های صنفی و سایر دست اندرکاران بخش ساختمان قرار می گیرد تا امکان استفاده بهینه و مطلوب از همه ظرفیت های بخش ساختمان فراهم آید.
مهندسان ناظر و کاردانان فنی و افراد حقوقی واجد شرایطی که نظارت ساختمان ها را بر عهده دارند از تاریخی که وزارت مسکن و شهرسازی اعلام خواهد کرد، از طریق این سامانه برای درج اطلاعات مربوط به پروانه های ساختمانی تحت نظارت خود و نیز گزارش های فنی مرسوم در مراحل مختلف نظارت اقدام خواهند کرد.
وزارت مسکن تاکید کرده است انعقاد قرارداد ساخت مجموعه جدید مسکن مهر در کشور در ماه مبارک رمضان جاری آغاز خواهد شد و لازم است ناظران و سازندگانی که به حضور در این طرح ها تمایل دارند در نخستین فرصت اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری