0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان مهندسی ساختمان گفت: هر چند در حال حاضر کیفیت بتن در ایران با گذشته قابل مقایسه نیست، اما تا رسیدن به استانداردهای جهانی تولید و ساخت بتن فاصله زیاد داریم.

مصطفی بهبهانی امروز در مراسم برگزاری مسابقات بتن با اشاره به اینکه هر ساله دو تا سه هزار میلیارد تومان برای بخش‌های ساختمانی هزینه می‌شود، اظهار کرد: سال ۸۴ سال تحول جدید برای ورود تکنولوژی تولید بتن در کشور است، چرا که از این سال به بعد ساخت بتن و سایر مصالح ساختمانی به سمت استانداردها پیشرفته و صنعت بتن آماده نیز به سرعت شکل گرفت.

سازمان مهندسی ساختمان

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مصطفی بهبهانی امروز در مراسم برگزاری مسابقات بتن با اشاره به اینکه هر ساله دو تا سه هزار میلیارد تومان برای بخش‌های ساختمانی هزینه می گردد، اظهار کرد: سال ۸۴ سال تحول جدید برای ورود تکنولوژی تولید بتن در کشور است، چرا که از این سال به بعد ساخت بتن و سایر مصالح ساختمانی به سمت استانداردها پیشرفته و صنعت بتن آماده نیز به سرعت شکل گرفت.

 

وی افزود: تا قبل از این زمان سیمان استاندارد در کشور وجود نداشته و نیز در برخی موارد مشاهده می‌شد که عملیات تهیه بتن و بتن‌ریزی نیز توسط افراد غیر متخصص و فاقد صلاحیت انجام می‌گرفت.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: در حال حاضر کیفیت بتن در ایران با گذشته قابل مقایسه نیست، اما تا رسیدن به استانداردهای جهانی تولید و ساخت بتن فاصله داریم.

 

وی به انجام پاره‌ای فعالیت‌ها این سازمان در مورد کیفیت بهبود مصالح ساختمانی اشاره کرد و گفت: در این راستا ۳هزار نفر از مهندسان عرصه ساختمان در دوره ۴۰ساعت آموزشی تکنولوژی بتن شرکت داشته‌اند.

 

بهبهانی با تاکید به اینکه این مسابقات به پیشرفت قابل تولید بتن کمک قابل توجهی می‌کند، ادامه داد: بزرگ‌ترین دستاورد این مسابقات شناخت حداقل توانمندی‌های علمی دانشگاهیان در کنار یک دستگاه اجرایی و عملیاتی هست.

 

وی با بیان اینکه افزایش توانایی در اجرا این دانش بسیار موثر است، اضافه کرد: باید در تولید بتن به سمتی برویم که با توجه به توجیه اقتصادی به کاهش مصرف میل‌گرد و نیز کیفیت ساخت و ساز مقاوم توجه بیشتر گردد.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی گفت: در دهه‌های گذشته تولید و استفاده از بتن به صورت غیر اصولی استفاده می‌شد که با توجه به پیشرفت قابل توجه اصفهان در تولید این عنصر ساختمانی طی چند سال اخیر رشد کرده.

 

وی وجود آزمایشگاه‌های نظارت فنی بر روی بتن را از جمله موارد افزایش کیفیت برشمرد و خاطر نشان کرد: در آن دوره نظارت نیز بر بخش خصوصی متولی نداشت که اکنون با توجه به ارائه راهکارهای موجود وضعیت بهتر گشته.

بهبهانی تاکید کرد: در تولید بتن باید به جایگاهی برسیم که دست‌یابی به استانداردهای جهانی در بخش بتن با صرف هزینه‌ای کمتر و کیفیت بیشتر تولید گردد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری