0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد به روز نبودن ضوابط و مقررات را یکی از اصلی ترین عوامل تخلفات ساختمانی در مشهد عنوان کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هادی جاوید صبح چهارشنبه در جلسه با مشاوران شهردارمشهد با اشاره به گستردگی حوزه شهرسازی گفت: هدف از راه اندازی این حوزه در شهرداری جلوگیری از انجام اتفاقات بی برنامه و بی نظم در شهر است.
 
ارسال طرح جامع مشهد به شورای برنامه ریزی استان

وی طرح جامع شهر را یکی از مهم ترین طرح های شهر مشهد عنوان کرد و تصریح کرد: در حال حاضر کمیته های تخصصی این طرح تشکیل شده است و برای تصویب به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارسال شده است.
 
تشکیل نهاد مطالعات و برنامه ریزی در مشهد
 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از تشکیل نهاد مطالعات و برنامه ریزی در مشهد به عنوان دومین شهر کشور خبر داد و بیان داشت: از دیگر توفیقات در این زمینه تهیه طرح تفصیلی همراه با طرح جامع مشهد می باشد.
 
جاوید ادامه داد: از تصویب اولین طرح جامع در سال 52 تا طرح جامع سال 72 هماهنگی برای تهیه طرح های تفضیلی در این مدت وجود نداشت اما در حال حاضر 28 طرح تفصیلی پاسخگوی شهروندان است.
 
تعیین تکلیف طرح تفصیلی مشهد تا پایان سال جاری
 
وی از تعیین تکلیف طرح تفصیلی مشهد تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این طرح به منظور برنامه ریزی برای شهر تا افق 1404 طراحی شده است که در این بین گروه مشاوران جوان می توانند در به روز بودن آن کمک کنند.
 
بروز نبودن تخلفات در پروانه های ساختمانی
 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از بروز نبودن تخلفات در پروانه های ساختمانی انتقاد کرد و تصریح کرد: با تحلیل صورت گرفته بر آرای کمیسیون ماده 100 شهرداری مشهد به روز نبودن ضوابط و مقررات یکی از اصلی ترین عامل وقوع تخلفات ساختمانی در مشهد است.
 
جاوید بیان داشت: در این بین اعضای گروه مشاروان شهرداری مشهد می توانند در رفع این خلاها کمک کننده باشند.
 
در ادامه این مسئول شهری در خصوص طرح های بهساز شهر مشهد گفت: مشهد به عنوان اولین شهر کشور موفق به ایجاد گروه های بهساز شده که تاکنون سه فاز از این طرح به اجرا در آمده است.
 
وی تصریح کرد: در این گروه ها از جوانان در حال تحصیل کمک گرفته شده است و در سال جاری فاز 4 این طرح آغاز خواهد شد.
 
تدوین آئین نامه و کارگروه سیما و منظر شهری در مشهد
 
جاوید ادامه داد: در کنار این مهم جوانان با مسائل و مشکلات مدیریت شهری آشنا می شوند.
 
وی با اشاره به تدوین آئین نامه و کارگروه سیما و منظر شهری در مشهد گفت: در گذشته شهرداری مشهد در حوزه نمای ساختمان ها و رعایت زیبایی سیما و منظر شهری تنها به یک توصیه بسنده می کرد اما با تشکیل و تدوین این آئین نامه با اعمال مقرراتی در این زمینه بر زیبایی منظر شهری تاکید می کند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری