0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در بازدید معاون استانداری از پروژه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان پروژه عمارت خسروآباد سنندج مورد توجه قرار گرفت.

خسرو آباد

خبرگزاری آریا- سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان و معاون عمرانی استانداری کردستان و هیات همراه از پروژه ها و طرحهای عمرانی این اداره کل بازدید کردند.
به گزارش خبرگزاری آریا، یکی از این پروژه ها عمارت خسروآباد سنندج بود که رسول اشتودان کارشناس مسئول این پروژه در خصوص مرمت آن گفت: مرمت واحیاء مجموعه خسروآباد در سال 1389در جهت برگشتن هویت تاریخی و اصیل مجموعه با حذف تیغه ها و الحاقاتی که هویت تاریخی نداشته آغاز گردید.
وی افزود: عملیات احیاء سالن ضلع شرقی عمارت خسروآباد که شامل استحکام بخشی، تیرریزی و قاپ سازی سقف انجام شده و استحکام بخشی ستونهای آجری قسمت ورودی به مجموعه از دیگر عملیات های مرمت و احیاء بوده است.
وی تصریح کرد: پیدا کردن برج و باروی عمارت در ادامه عملیات خاکبرداری ضلع شرقی بیانگر این موضوع است که مجموعه خسروآباد که تاکنون تصور می گردید مربوط به دوره قاجاریه باشد و قدمت این مجموعه را به دوره زندیه رسانیدکه در زمان نیاز فضاهای معماری دردوره قاجاریه با خاک دستی پرشده بود.
وی در ادامه گفت: با توجه به مدارک تصویری از قسمت کلاه فرهنگ (مربوط به دوره قاجاریه) و خاکبرداری های این عمارت احیاء کلاه فرنگ به همان شیوه و اسلوب دوره قاجاریه بازسازی و مرمت شده است.
اشتودان اظهارداشت: در حال حاضر از نظر استحکام بخشی بنا حدود 85 درصد کار استحکام بخشی انجام شده و در بخش نازککاری نیز 30 درصد آن به اتمام رسیده که امیدواریم با تخصیص اعتبارات تا سال 92 این عمارت به عنوان یک مجموعه فرهنگی به بهره برداری برسد.
در ادامه معاون عمرانی استانداری کردستان از چندین طرح از جمله طرح توسعه هتل شادی سنندج نیز بازدید بعمل آمد و از نزدیک از روند توسعه و فعالیت در حوزه های مختلف این اداره کل آشنا گردید

9

01

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

خسرو آباد

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری