0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

طرح زیباسازی شهرها و روستاهای استان کرمان

عبدالمحمد رئوفی نژاد در نخستین نشست شورای سیاستگذاری زیباسازی شهرها و روستاهای استان كرمان تحول در محیط عمومی، ساماندهی محیط اماكن عمومی و دولتی و ارتقا فرهنگ شهرنشینی را از جمله اهداف این طرح اعلام كرداستاندار كرمان از آغاز اجرای طرح بزرگ زیباسازی شهرها و روستاهای این استان در روزهای اخیر خبر داد.

عبدالمحمد رئوفی نژاد روز دوشنبه در نخستین نشست شورای سیاستگذاری زیباسازی شهرها و روستاهای استان كرمان تحول در محیط عمومی، ساماندهی محیط اماكن عمومی و دولتی و ارتقا فرهنگ شهرنشینی را از جمله اهداف این طرح اعلام كرد.

وی گفت: ستادهای زیباسازی شهر و روستا در تمامی شهرستانهای استان كرمان به ریاست فرمانداران تشكیل شده و برخی ستادها چندین نوبت نشست داشته‌اند.

او افزود: تمامی اقدامات دستگاههای اجرایی برای توسعه و آبادانی استان كرمان در یك سو و زیباسازی چهره شهرها و روستاها در سوی دیگر قرار می‌گیرد استاندار كرمان از وضعیت ظاهری شهرها و روستاهای این استان انتقاد كرد و از این وضعیت به عنوان یك ناهنجاری نام برد.

وی با بیان این كه اصلاح چهره شهرها فقط بر عهده شهرداریها نیست گفت:
تمامی دستگاههای دولتی باید با محوریت شهرداریها وارد میدان كار شوند.

او بر لزوم جلب مشاركت مردم برای عمران شهری تاكید كرد و افزود: برای نگهداری اموال مردم نباید هزینه جداگانه صرف كرد.

استاندار كرمان گفت: كاری را كه مدیران این استان آغاز كرده‌اند برخی استانها ‪ ۱۰‬سال پیش انجام داده‌اند.

وی با بیان این كه مشكل كمبود منابع مالی وجود ندارد افزود: مشكل اصلی، مدیریت صحیح منابع موجود است كه درست بكار گرفته نمی‌شود.

رئوفی نژاد گفت: سقف اعتبارات شهرداریهای استان كرمان از بودجه استانی از ‪ ۱/۸‬درصد به شش درصد رسیده است.

وی از اختصاص ‪ ۱۵‬میلیارد ریال به شهرداریها برای آغاز زیباسازی شهرها خبر داد و افزود: اعتبارات شهرستان بم جداگانه پیگیری می‌شود.

او با اعلام این كه ساماندهی بیشتر ورودیهای شهرهای استان كرمان آغاز شده گفت: تلاش برخی شهرداران در این زمینه قابل تقدیر است.

مدیركل اداره امور شهر و روستای استانداری كرمان هم گفت: طرح ضربتی زیباسازی محیط شهرها و روستاهای این استان در دو ماه آینده اجرا می‌شود.

شهباز حسن پور مرحله نخست اجرای این طرح را پاكسازی عمومی شهرها و روستاها اعلام كرد.

وی افزود: از ‪ ۱۵‬اسفند تا ‪ ۲۴‬فروردین ماه هیچ حفاری در سطح شهرها صورت نخواهد گرفت.

او همچنین گفت: طرح زیباسازی شهرها و روستاها محدود به مدت یاد شده نیست و اجرای این طرح ادامه می‌یابد.

دبیر شورای سیاستگذاری زیباسازی شهرها و روستاهای كرمان بخش فرهنگی، تبلیغات و روابط عمومی، فضاسازی شهری، فضای سبز، عمرانی، ادارات و اماكن عمومی، اصناف و بازاریان و منازل و فضاهای خصوصی را از بخشهای این طرح بیان كرد.

در این نشست ساخت و پخش تیزر تبلیغاتی، تعیین روز نظافت محلات، جمع‌آوری صنوف مزاحم و انتقال آنها به خارج از شهرها، احداث سایه‌بان مغازه‌ها با معماری سنتی، تعیین تكلیف زمینهای خالی و ساختمانهای متروكه و اختصاص ‪۲۰۰‬ هكتار زمین برای احداث یك مركز تفریحی در شهر كرمان تصویب شد.

به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری