0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مسئول میراث فرهنگی شهرستان کازرون گفت: طرح جامع مرمتی بقعه تاریخی شیخ امین الدین، با هدف ساماندهی و مرمت فضاهای اطراف این اثر تاریخی تهیه می‌شود.

بقعه شیخ امین الدین

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه فارس، محمدرضا معینی با بیان این مطلب افزود: این اداره با در نظر گرفتن قدمت تاریخی بقعه، حجم آماری بالای گردشگران و بازدیدکنندگان در طول سال و ایام خاص و همچنین کاربری مذهبی این اثر، تهیه طرح جامع مرمتی و ساماندهی آن در دستور کار قرار داده است.
 


وی با اشاره به نیاز مبرم جهت تهیه طرح جامع مرمتی این بنا و مشخص كردن وضعیت و محوطه اثر، اظهاركرد: هم اکنون با تخصیص بودجه‌ای در حدود 70 میلیون ریال، مشاور مرمتی تعیین و طرح در مرحله جمع آوری اطلاعات، برداشت محوطه، برداشت نقشه‌های تخصصی، مرمتی و تاسیساتی قرار دارد.
 


مسئول میراث فرهنگی کازرون اظهار امیدواری كرد: با هماهنگی انجام شده و تكمیل این طرح، امید است مرمت این اثر شاخص تاریخی، در فهرست برنامه‌های مرمتی استان فارس قرار بگیرد.
 


به گزارش دریافتی ایسنا، بقعه شیخ امین الدین یا خانقاه علیا در شمالی‌ترین قسمت شهر فعلی کازرون واقع شده است. مصالح به کار رفته و نوع معماری این بنا شباهت زیادی به معبد آناهیتای بیشاپور دارد.
 


شیخ امین الدین بلیانی عارف فرزانه قرن هفتم و هشتم هجری در سال 668 هجری قمری در کازرون به دنیا آمد، پدر و اجداد پدری او از علما و عارفان زمان خود بودند وی در سن 77 سالگی و در سال 754 هجری قمری در خانقاه خویش درگذشت.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری