0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان جنوبی طرح جامع دو شهر طبس و دیهوک مورد بررسی قرار گرفت و با کسب به ترتیب ۱۷ و ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.

مدیر شهرسازی و  معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بعد از ظهر دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی اظهار کرد: طرح جامع طبس یک مرحله روند تصویب را در استان یزد طی کرده و با الحاق این شهر به خراسان جنوبی و بنا به تقاضای شهرستان و استان این طرح بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت.

سومین شهر خراسان جنوبی، فاقد طرح جامع شهری

علی کاظمی با انتقاد از اینکه طبس به عنوان سومین شهر استان بود که تاکنون طرح جامع شهری آن به تصویب نرسیده است افزود: طرح هادی این شهر در سال ۸۷ تدوین شده و تاکنون کارها بر اساس آن پیش رفته است.

وی با اشاره به آغاز تدوین طرح جامع این شهر در سال ۸۸ عنوان داشت: این طرح در تیرماه سال ۹۱ در شورای برنامه ریزی و توسعه یزد به تصویب رسید و فروردین ماه سال گذشته نیز شواری اسلامی شهر طبس تقاضای بررسی مجدد آن در خراسان جنوبی را داشتند.

مدیر شهرسازی و  معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی ادامه داد: این طرح در کارگروه امور زیربنایی استان به تصویب رسیده و نیاز به تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان را دارد.

پیش بینی جمعیت ۴۶ هزار نفری برای طبس

کاظمی با بیان اینکه این طرح برای افق ۱۴۰۳ پیش بینی شده است، بیان داشت: جمعیت افق طرح در سال ۱۴۰۳ حدود ۴۶ هزار و ۵۳ نفر در نظر گرفته شده است.

وی نرخ رشد جمعیت در این طرح را ۲.۱ درصد عنوان کرد و گفت: طبق این طرح تا سال ۱۴۰۳ باید حدود ۱۱ هزار نفر رشد جمعیت در طبس را داشته باشیم.

مدیر شهرسازی و  معماری راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این طرح مساحت محدوده شهر یک هزار و ۹۶۷ هکتار در نظر گرفته شده است، بیان کرد: در طرح جامع طبس مساحت حریم شهر هفت هزار و ۴۸۵ هکتار پیش بینی شده است.

کاظمی با بیان اینکه در این طرح نقش غالب اقتصادی طبس، صنعت در نظر گرفته شده است، عنوان داشت: طبق این طرح نسبت اشتغال در بخش کشاورزی ۳.۸ درصد، در بخش صنعت ۵۱.۳ درصد و در بخش خدمات نیز ۴۴.۹ درصد در نظر گرفته شده است.

پیش بینی مساحت ۷۵۱ هکتاری برای شهر دیهوک

وی همچنین به طرح جامع شهر دیهوک اشاره کرد و گفت: جمعیت افق این طرح در سال ۱۴۰۸ حدود چهار هزار و ۸۶۴ نفر پیش بینی شده است.

مدیر شهرسازی و  معماری اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت در این طرح ۲.۱ درصد در نظر گرفته شده است، بیان کرد: تراکم ناخالص جمعیت در این طرح ۲۴ نفر در هر هکتار پیش بینی شده است.

به گفته کاظمی در طرح جامع دیهوک، مساحت محدوده شهر ۲.۳ هکتار و مساحت حریم آن نیز ۷۵۱ هکتار پیش بینی شده است.

وی، نقش غالب اقتصادی در این طرح را صنعت عنوان کرد و افزود: در طرح جامع دیهوک نسبت استغال در بخش کشاورزی ۱۹.۷۵ درصد، بخش صنعت ۵۸.۳۶ درصد و بخش خدمات نیز ۲۱.۸۹ درصد خواهد بود.

در این جلسه طرح جامع شهر طبس با کسب ۱۷ رای موافق از مجموع ۱۹ رای و طرح جامع دیهوک نیز با کسب ۱۸ رای موافق از مجموع ۱۹ رای به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان جنوبی رسید.

خبرگزاری مهر

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری