0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس كمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران خواستار تهیه «طرح تفصیلی نما» برای ساختمان‌های پایتخت شد.حمزه شكیب در با اشاره به اینكه شورای شهر تهران پیش از این از شهرداری درخواست كرده است كه طرح جامع و تفصیلی نمای شهر تهران را تهیه كند،‌ گفت: در طرح جامع، ضوابط كلی برای نماسازی ساختمان‌ها متناسب تاریخ،‌ قدمت و فرهنگ مناطق مختلف پایتخت گنجانده می‌شود.

طرح تفصیلی نمای ساختمان‌های پایتخت


وی با بیان اینكه در قالب طرح تفصیلی نمای شهر تهران، تكلیف نمای ساختمان‌های شهر به تفكیك هر محله مشخص می‌شود، گفت: در صورت تهیه این طرح، بخش خصوصی و عمومی در ساخت‌وسازهای خود ملزم به رعایت ضوابط نماسازی پیش‌بینی شده برای هر محله خواهد بود.
 

شكیب اعتقاد دارد كه تنها راه داشتن شهری كه سیمای ساختمان‌هایش بیانگر تاریخ و فرهنگ شهر و تداعی كننده هویت اسلامی ـ‌ ایرانی و نیز به دور از آشفتگی باشد، تهیه طرح تفصیلی نمای پایتخت است.
 

رییس كمیسیون عمران شورای شهر تهران تاكید كرد: تا زمانی كه ضوابط نماسازی در شهر تهران در قالب طرح‌های جامع و تفصیلی مشخص نشود و نماسازی سامان نیابد، نمی‌توان به سیمای پایتخت هویت بخشید.
 

به گزارش ایسنا، اخیرا جواد كریمیان اقبال ـ مدیركل معماری و ساختمان شهرداری تهران ـ از تشكیل كمیته‌ای به منظور تدوین ضوابط عام نماسازی و ضوابط خاص طراحی سیما و منظر شهری تا پایان سال جاری خبر داد.
 

كریمیان اقبال البته اعتقاد دارد كه شهرداری تهران فراتر از وظیفه خود عمل كرده و تدوین ضوابط و مقررات نمای ساختمان را در دستور كار خود قرار داده است، چراكه این وظیفه اساسا بر عهده وزارت راه و شهرسازی است. اما با توجه به خلاء موجود و نیز ابلاغ طرح تفصیلی جدید تهران كه به موضوع پیش‌بینی ضوابط نمای ساختمان پرداخته، شهرداری به حوزه ورود كرده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری