0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هم‌اکنون بخش اعظمی از طرح تفصیلی شهر قم به اتمام رسیده و در حال آماده‌سازی برای ارسال به کمیسیون ماده پنج استان است.

شهر قم

مهندس «محسن بهشتی»، معاون معماری و شهر سازی شهرداری قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، با بیان این‌ كه این طرح فقط خواسته مسئولان شهرداری قم نیست، اظهار كرد: این طرح سند توسعه شهری قم به شمار می‌رود و می‌توان از آن به عنوان سند توسعه شهری تا 10 سال آینده در شهر قم بهره برد.
 


وی افزود: در این طرح علاوه‌بر توجه به همه کاربری‌های مورد نیاز شهری برای رسیدن به سرانه‌های لازم جانمایی نیز شده است که می‌توان به زمینه‌های ورزشی، اداری، انتظامی و... که در این طرح تا افق 10 ساله پیش‌بینی شده اشاره کرد.
 


معاون معماری و شهر سازی شهرداری قم ادامه داد: این طرح از سال 88 به شهرداری‌ها واگذار و از آن زمان قم به چهار بخش تقسیم و برای هر بخش یک مشاور در نظر گرفته شد هم‌چنین یک مشاور برای هماهنگی و نظارت بر این چهار مشاور در نظر گرفتیم که هم‌اکنون بخش‌های عمده‌ای از مطالعات این طرح بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 


وی این طرح را نوعی نقشه راه توسعه شهری قم دانست و گفت:عدم تحقق‌پذیری این طرح‌ها از مواردیست که همواره در طرح‌های تفصیلی پیشین به عنوان یک معضل مطرح بوده است، ساز وكارهایی دیده می‌شد كه در خوشبینانه‌ترین حالت تا 20 درصد قابلیت تحقق داشت اما برای این طرح تفصیلی با استفاده از کارشناسان مجرب، همه راهکارهای افزایش تحقق‌‌پذیری آن در نظر گرفته شده است.
 


بهشتی گفت: برای افزایش تحقق‌پذیری این طرح دیدگاه‌ها و نظرات مختلف مردم مناطق مختلف شهر را جویا شدیم و خواسته‌های منطقی و نیازهای آنان را در این طرح در نظر گرفتیم تا در هنگام اجرای آن با مخالفت مردم مواجه نشویم.
 


وی با اندك دانستن قابلیت اجرایی هر طرحی كه زیان‌‌دهی مردم در نظر نگرفته است، یادآور شد: اما در این طرح همه جوانب از جمله منافع مردم در اجرای این طرح در نظر گرفته شده تا به هنگام اجرای این طرح زیان اقتصادی متوجه مردم نشود هم‌چنین پیش‌بینی می‌‌شود این طرح تا پایان شهریور به اتمام برسد و بلافاصله برای بررسی و تصمیم‌گیری به کمیسیون ماده پنج استان ارسال شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری