0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح انبوه سازی مسکن محلی "شمس ایرانیان " به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری تهران در حوزه بافت‌ فرسوده با حضور شهردار تهران،‌ رونمایی شد

طرح تفصیلی با شجاعت و درایت شهردار تهران ابلاغ شد

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌علی‌رضا جعفری - رییس سازمان نوسازی شهر تهران در این مراسم رونمایی با ارائه گزارشی مختصر از روند اقدامات و ماموریت‌های محول شده به این سازمان ضمن اشاره به دفاتر خدمات نوسازی در محلات ، افزود: ادامه مناسب این مسیر با کمک سرمایه گذاران با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.
 
وی با اشاره به پیگیری تاکیدهای شهردار تهران در مدت حضور دراین سازمان، گفت: تلاش می کنیم تا سازمان نوسازی از یک سازمان مداخله مستقیم به یک سازمان مداخله غیرمستقیم تبدیل شود و باید جریان "نوسازی" به جریان "نوسازی مردمی" سوق داده و از ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌شد تا این کار به نتیجه برسد.
 
وی با بیان اینکه شهرداری تهران رتبه یک را در امور نوسازی بافت‌های فرسوده در کل کشور دارد و تکلیف قانونی که در برنامه پنج ساله تاعلام شده بود را اجرایی کرده است و بر این اساس سالانه باید 10 درصد بافت شهری نوسازی می‌شد که برابر قانون امروز به حدود هشت درصد رسیده‌ایم و همه این موارد علیرغم موانع بسیار زیاد به خصوص نبود حمایت‌های دولتی بوده است.
 
جعفری گفت: برای اینکه بتوانیم یک سازمان متصدی و نه متولی باشیم، باید تولی‌گری در سه بخش هدایت،‌حمایت و نظارت پیگیری شود و در همین راستا از سال 91 تاکنون 42 هزار و 550 پروانه صادر شده است.
 
وی با اشاره به رشد صعودی سهم تجمیع در زیربناهای تولیدی از سال 87 تا 92 ، افزود: این سهم از دو درصد در سال 80 به 51 درصد در سال 92 رسیده است که این رشد بسیار حائز اهمیت است.
 
جعفری ادامه داد: ظرفیت سرمایه‌گذاری مستقیم بدون احتساب خدمات و زیر ساخت‌ها از سال 91 تاکنون بالغ بر 35 هزار میلیارد ریال بوده است که 26 هزار میلیارد ریال در سال 91 و 9 هزار میلیارد ریال در سال 92 تا به امروز محقق شده است.
 
وی ادامه داد: مشارکت شهروندان در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده امروز محقق شده است و بالغ بر 200 سرمایه‌گذار در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده داریم.
 
به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه علیرضا جاوید - معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: موضوع فرسودگی بافت‌های شهری موضوعی منفرد و صرفا تک بعدی نیست و در شهر به عنوان یک موجود پویا و زنده زندگی می کنیم. آنچه که به فرسودگی بافت‌ها می‌انجامد بر موضوعات اجتماعی و فرهنگی تاثیر مستقیم دارد.
 
وی ادامه داد: حوزه مداخله در بافت‌های فرسوده فقط به خود بافت مورد مداخله بر نمی‌گردد وقتی یک کلان شهر بزرگ با 700 کیلومتر مربع وسعت و 8.5 میلیون جمعیت در شب و 12 میلیون جمعیت در روز با آن مواجه هستیم یعنی با حوزه گسترده‌ای مواجهیم.
 
جاوید ضمن اشاره به موضوع مداخله شهردار در طرح تفصیلی گفت: در نهایت در سال 1391 بعد از قریب به یک دهه تلاش برای تصویب طرح تفصیلی جدید شهر تهران، این طرح ابلاغ شد که البته نگاه‌های مختلفی در مورد این طرح و اینکه ابلاغ شود یا نه و یا به صلاح شهر و شهرداری هست یا خیر ، مطرح شد اما در نهایت با شجاعت و درایت شهردار تهران این طرح ابلاغ شد.
 
وی با اشاره به ورود مستقیم شهردار تهران در بررسی ضوابط طرح جدید در کمیسیون ماده 5 و در سرفصل بافت‌های فرسوده، گفت: این طرح در سال اول اجرا توفیق نسبی به دست آورد و سال دوم اجراست.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری