0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استاندار فارس گفت: پس از پیگیری‌های مستمر، براساس دستور ریاست جمهوری و با امضا تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت‌خانه‌‌های كشور، راه و شهرسازی و سازمان میراث فرهنگی، موضوع طرح احیاء بافت تاریخی و فرهنگی شیراز، نهایی شده و اجرایی می‌شود.

دروازه قرآن

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حسین صادق‌عابدین در جلسه احیای بافت فرسوده شیراز، افزود: این تفاهم نامه ظرفیت مناسبی برای تحول در زمینه بافت تاریخی و فرهنگی شیراز ایجاد كرده است.
 


وی گفت: بافت تاریخی شیراز، دارای قابلیت‌های فراوانی است كه در صورت فراهم شدن امكان بهسازی و اصلاح، می‌تواند به یكی از مناطق جذاب این شهر و حتی كشور برای جذب سرمایه‌گذاران و گردشگران تبدیل شود.
 


صادق‌عابدین، خواستار تعیین چهارچوب كارشناسی با تعیین مشاور كارآمد برای طراحی، معماری، نوع مصالح قابل استفاده در این بافت، وضعیت مشاعات، خدمات شهری و زیربنایی و دیگر مسائل مورد نیاز برای اجرای این طرح شد.
 


وی بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب با هدف تأمین نظر مالكین و ساكنین بافت تاریخی فرهنگی شیراز برای احیای بافت فرسوده شیراز، تاكید و خاطرنشان كرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان باید وظایف خود را در این زمینه به خوبی انجام دهند و احیای بافت تاریخی شیراز به صورت نمونه در كشور مطرح شود.
 


استاندار فارس یادآور شد: وضعیت كنونی بافت فرسوده زمینه‌ساز بروز معضلات بی‌شماری به‌لحاظ فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای ساكنان آن بافت و سایر مناطق شیراز شده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری