0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استاندار ایلام گفت: قابلیتهای متنوع در روستاهای ایلام وجود دارد و لزوم اجرای طرحهای هادی با محوریت جذب گردشگر ضروری است.

استاندار ایلام

مجتبی اعلایی در گفتگو با خبرنگار مهر  با تأکید بر بالابودن کیفیت کار در پروژه های عمرانی روستایی و همخوانی اجرای طرح های هادی روستایی با طبیعت زیبا افزود: ساخت و سازهای خشن و زمخت در روستاها با طبیعت زیبا و روحیه لطیف روستائیان همخوانی ندارد و در کمیته فنی ساز و کار مناسبی برای معماری در روستاها ایجاد شده و ساماندهی شود تا طرح های اجرایی در روستاها برای جذاب تر کردن آنها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها تعریف شود.
 
وی ادامه داد: در بازدید از روستاهای منطقه میشخاص مشخص شد که این منطقه قابلیت های بسیار بالایی در جذب گردشگری دارد و اجرای طرح های هادی با محوریت جذب گردشگر می تواند به رونق اقتصادی در این روستاها نیز کمک کند.
 
اعلایی افزود: با توجه به پراکندگی جمعیتی در استان لازم است که ما به سمت اجرای طرح‌های کوچک خصوصا در روستاها حرکت کنیم و یکی از بهترین راه‌های اشتغالزایی نیز گسترش صنایع دستی در خانوارهای روستایی است که روستاییان خصوصا زنان و دختران می‌توانند با آموزش‌های لازم در این حوزه در منازل خود مشغول به کار شوند.
 
این مسئول بیان داشت: در طرح توسعه روستایی مردم روستاها باید به سمت تولید ، کار و تلاش سوق داده شوند تا محرومیت از این مناطق رخت بربندد.
 
وی اضافه کرد: روستاهای ما باید مولد باشند و شهرها از خدمات وتولیدات آنها بهره مند شوند و علاوه بر جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها با اجرای طرح هادی روستایی مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها نیز امکانپذیر است.
 
استاندار ایلام بیان داشت: طرح هادی روستاها باعث تغییرات اساسی در معماری ساختمان های روستاها و مقاوم سازی آنها شده است و این تغییرات در برخی روستاها زمینه گردشگری را نیز فراهم می آورد.
 
اعلایی ادامه داد: گازرسانی به روستاهایی که مشکل دارند قطعا در دستور کار ما قرار دارد و در آینده نزدیک شاهد اجرای پروژه های گازرسانی به روستاها نیز خواهیم بود .
 
وی سرکشی به خانواده های محروم و حمایت از خانوادهایی را که توانایی اداره زندگی خود را ندارد از مهمترین وظایف مسئولان دانست و ادامه داد: ما در خصوص خانوارهایی که افراد آنها توانایی کار دارند با در اختیار گذاشتن سرمایه و تسهیلات ارزان قیمت به دنبال خودکفایی آنان هستیم وقطعا این حمایت ها باعث تشویق این عزیزان به کار و تلاش خواهد شد.
 
مجتبی اعلایی استاندارایلام گفت: در طرح محرومیت زدایی استان حمایت سریع از گروه هایی که با فقر شدید معیشتی رو به رو هستند، به صورت ضربتی در دستور کار قرار دارد. با توجه به مطالعات گسترده ای که در خصوص طرح محرومیت زدایی در استان صورت گرفته است، اجرای این طرح امسال با جدیت در بخش های مختلف، پیگیری می شود.
 
وی با اشاره به این که طرح محرومیت زدایی استان جهت گیری اصلی خود را پیدا کرده و دستگاه ها نیز به نتایج خوبی رسیده اند، اظهار داشت: مسئولان توانسته اند با جمع بندی مناسب آمار محرومین استان را در اختیار داشته باشند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری