0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نماینده دایم ایران در یونسکو از  طراحی کرسی یونسکو  در زمینه معماری اسلامی در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: این پشنهاد با بررسی جزئیات آن در داخل به تصویب رسیده و به یونسکو ارسال شده است. محمدرضا مجیدی، سفیر و نماینده دائم ایران در یونسکو گفت: در این دانشگاه‌ همه مباحث حوزه تمدنی ایران و آثار معماری اسلامی تدریس خواهد شد.

معماری اسلامی

وی افزود: کلیه داشته‌های خودمان در زمینه معماری اسلامی از دیواره سینک کیانگ در چین، معماری اسلامی در اروپای مرکزی بویژه آلبانی، شمال و شمال غرب آسیا این ها همه حوزه تمدنی ایران است که آثار معماری اسلامی را می‌توانید در این محدوده‌ها ببینید، جز این طرح است.

وی افزود: برای شناساندن معماری اسلامی ابتدا باید داشته های فرهنگی در این حوزه را در ساخت و ساز‌های شهری داخل کشور اجرا کنیم و معماری زنده‌ای مثل میدان امام اصفهان را دوباره به نمایش بگذاریم و سپس آنها را به جهان عرضه کنیم.

این استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل تصریح کرد: این طرح هم‌اکنون در داخل کشور نهایی و به یونسکو ارسال شده که فرایند تصمیم گیری درباره آن 6-5 ماه به طول می‌انجامد.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری