0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معمار: ARSP

مکان پروژه: Hard، اتریش

 

Fahimeh Khansari

مهندس فهیمه خوانساری

            دیدگاه معمار: ساختمان جدید مسکونی-تجاری در شهر Hard، کنار دریاچه Constance در اتریش واقع شده است. کارفرما از معماران که به طراحی آپارتمانهای 3 طبقه علاقه داشتند دعوت به کار کرد. همکف هر ساختمان باید برای بخش تجاری او در نظر گرفته می شد.

 

 

 

طراحی مجتمع  مسکونی و مطب داندانپزشکی

       در نگاه اول، فرم ساختمان غیر عادی ست. این فرم گوشه دار برخاسته از دو عامل است. ابتدا، خیابان اصلی شلوغ در جنوب سایت و دوم تمایل کارفرما برای لذت بردن از باغچه خصوصی اما آفتاب خور در تمام روز. نتیجتا نمایی که رو به خیابان است، پهن و بسته است. پنجره های نواری که برای تامین نور طبیعی داخل بکار می روند، استاندارد بالایی از نظر محرمیت ایجاد کرده اند. نمای شرقی و غربی در زاویه بسیار تندی به سمت شمال که زاویه ای راست دارد، هم تراز شده اند. برخلاف نزدیک بودن به ساختمان بعضی از همسایگان، آپارتمان حس انزوا را کاملا تداعی می کند. در مقابل، تراس بزرگ که از بده اصلی ساختمان بیرون زده است بمنظور نمایش افراط، ساخته شده است.

طراحی

           سایبان های بتنی برای مشخص کردن ورودی بخش های تجاری و شخصی همکف استفاده شده اند. نمای جنوبی فضای پذیرش دندانپزشکی با استفاده از پنجره بزرگ و مبلمان براق و راحت برجسته شده است. طرح بندی در این پروژه عمدا تجربی کار شده است. نمای شمالی مختص اتاق های خاص و دفتر و فضای مدیریتی در بلوک مجزا تعبیه شده است.

طراحی مجتمع  مسکونی و مطب داندانپزشکی

 

          آپارتمان بطور مجزا ازورودی نمای شرقی نیز قابل دسترس است. واحد های آپارتمانی مجزا در طبقه اول در صورت نیاز می توانند باهم ترکیب شوند ویک واحد بزرگ را تشکیل دهند. طبقه بالایی مختص مالک است که دارای فضایی باز است، و متریال های ساخت مانند بتن، آجر، گچ و چوب باهم اطاق زیرشیروانی روشن و دلباز را خلق کرده اند. بتن به کار رفته که برای ساخت سقف شیبدار پیچیده که روی کل پذیرایی پل زده است، سازه ای ایستا و گیرایی از صفحات بتنی را خلق کرده است.

طراحی مجتمع  مسکونی و مطب داندانپزشکی

 

 

           دیوارهای باربر و یک پارچه خارجی با ضخامت 42.5 سانتی متری و ترکیبی از آجر و ملات و روکش اضافی 8 سانتی متری با ترکیبی از کنف و گچ است. دانه های زبر گچ دیوار بیرونی، سازه داخلی خامی را در خیابان بنمایش می گذارد، که هنوز توسط ساختمانهای قدیمی احاطه شده است. دیوارهای داخلی از بتن مستحکم ساخته شد اند. در مطب دندانپزشکی، دیوارها با نازککاری کوبیده شده بیشتر پالایش شده است. در طبقات دیگر، دیوارها که در نگه داشتن سقف شیروانی دخیل هستند، آشکار و دست نخورده رها شده اند.

طراحی مجتمع  مسکونی و مطب داندانپزشکیتصاویر بیشتر:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری