0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت:بالغ بر 720 مسجد در استان سمنان وجود دارد که 30 درصد از آنها در مناطق روستایی و 70 درصد در مناطق شهری قرار دارند.

مساجد سمنان

علی شکری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، افزود: بیش از 75 تا 70 درصد از مساجد استان سمنان قدیمی هستند و معماری و ساخت آنها به سالهای قبل از دهه 70 بر می‌گردد.
 


وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مساجد موجود در استان سمنان قدیمی هستند، می‌توان گفت مساجدی که از دهه 70 به قبل ساخته شده‌اند نیاز به مقاوم سازی و بهسازی و نوسازی دارند.
 


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان مساجد را به عنوان یک پایگاه اجتماعی، فرهنگی، دینی و... دانست و گفت: برای احیاء تقویت این پایگاه باید زیرساختهای آن را فراهم کرد، بسیاری از مساجد استان قدیمی و سنتی هستند، باید از امکاناتی نظیر کتابخانه‌های دائمی و گسترده، شبکه اینترنت و دستگاه کامپیوتر و تجهیزات ورزشی مورد استفاده در مساجد برای جذب جوانان بهره‌مند شوند.
 


حجت‌الاسلام شکری اضافه کرد: به واسطه تحول و پیشرفت علم و فنون و تکنولوژی در دنیای امروزی باید یک تحول و دگرگونی در مدیریت مساجد اتفاق بیفتد، مساجد می‌توانند در حوزه فرهنگی و اجتماعی خلأهای موجود را پر کنند.
 


وی افزود: کارکرد مسجد در عصر حاضر با توجه به تغییرات بوجود آمده در دنیایی علوم و فنون بسیارمتحول و دگرگون خواهد بود.
 


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان خاطر نشان کرد: مساجد را نباید به اقامه نماز، مجالس ختم و عزاداری و... منحصر کرد، مساجد می‌توانند یک پایگاه محکم در حوزه اجتماعی و فرهنگی باشد، باید در مساجد زمینه حضور مستمر و دائمی جوانان فراهم و بستری را فراهم کنیم تا جوانان به صورت مستمر و دائمی در مساجد فعالیت داشته باشند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری