0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهردار ایوان گفت: ایوان از معدود شهرهایی است که تمایل به زندگی در آن فراوان بوده و در طول کمتر از 10 سال مساحت شهر ایوان از 450 هکتار به 612 هکتار افزایش پیدا کرده است.

توسعه عمرانی شهر در ایوان

علی جمالوندی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ایوان از معدود شهرهایی است که تمایل به زندگی در آن فراوان است.
 
وی ادامه داد: در طول  کمتر از 10 سال مساحت شهر ایوان از 450 هکتار به 612 هکتار افزایش پیدا کرده که این یعنی در طول کمتر از 10 سال شهر به این میزان توسعه یافته است.
 
شهردار ایوان بیان داشت: ایوان اولین شهر سبز استانی از لحاظ گاز رسانی بوده و از طرفی دیگر 100 کیلومتر از شهر ایوان به واسطه گاز رسانی تخریب کامل شده است.

شهردار ایوان عنوان کرد: فاضلاب شهری که در دستور کار حفار قرار گرفته به نوعی یکی از موانع عمران شهر است که با تمام تلاش هایی که صورت گرفته است سعی در اتمام و تکمیل این پروژه ها کرده ایم و آسفالت سازی تمام خیابان ها و روکش معابر نیز در دستور کار شهردار قرار گرفته است.
 
جمالوندی در مورد بافت فرسوده شهر ایوان و تصمیمات شوراها در این خصوص گفت: ایوان از جمله شهرهایی است که در مرکز شهر و اطراف آن دارای بافت های فرسوده است.
 
وی ادامه داد: در واقع بخش عمده بافت های فرسوده در قسمت شرقی و غربی میدان حضرت امام(ره) واقع شده که در این مناطق علی الخصوص قسمت شرقی به دلیلی قابل تعریف بوده و به لحاظ مناسب سازی پیاده روهای شهری، سیما، منظر شهری، شهرسازی، معماری و ترافیکی که در قسمت حیاتی و مرکزی شهر مشکلاتی را به وجود آورده است. به طوری که بعضی از مالکین اقدام به عقب نشینی نموده و بضاعت و پتانسیل مالی شهرداری با توجه به اینکه شهرداری بیشتر مشغول عمران و زیرساختهای شهری است، اجازه خریداری بافتهای فرسوده را نمی دهد.
 
شهردار ایوان بیان داشت: گرچه در این بافت عنصر تاریخی ارزشمندی به چشم نمی خورد اما بخشی از مرکز قدیمی و حساس شهر است که طی چند دهه گذشته به صورت فرسوده در آمده است.
 
جمالوندی در مورد اینکه چه دلایلی باعث شده که شهرداری نسبت به اصلاح و مرمت بافت فرسوده از محل منابع داخلی اقدام کند، گفت: بافت فرسوده شهر ایوان به دلیل اهمیت حوزه ترافیکی نیاز مبرمی به بازسازی و انجام طرحهای شن سازی و بهسازی دارد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری