0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون عمرانی استانداری لرستان بر ضرورت توجه به فرهنگ بومی در ساختمان‌سازی تاکید کرد.

فرهنگ بومی در ساختمان‌سازی مورد توجه قرار گیرد/ ضرورت توجه به معماری اسلامی

حمید خورشیدوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ساختمان سازی و هویت غالب بر بناها در سطح شهرها بر فرهنگ جامعه تاثیر گذار است و باید فعالان در این بخش به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
 
وی با تاکید بر اینکه گاه شیوه ساخت و سازها و معماری حاکم بر آنها منجر به تغییرات فرهنگی در جامعه می‌شود، بیان داشت: متاسفانه ما در برخی موارد شاهد این هستیم که ساختمانهای ما در بی هویتی به سر می برند.
 
معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه معماری بناها در هر جامعه‌ای باید متناسب با فرهنگ آن جامعه باشد، بیان داشت: در این زمینه باید گفت که همچنان تا حد مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.
 
خورشیدوند تصریح کرد: بخشی از بار کمرنگ شدن فرهنگ بومی و ملی بر دوش مهندسانی است که خط های بی هویت را بر کاغذ می کشند و بدون توجه به مولفه های معماری ایرانی - اسلامی اقدام به توسعه ساخت و ساز می کنند.
 
وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه مهندسان به این موضوع بیان داشت: امید می‌رود با دقت نظر و احساس مسئولیت هر چه بیشتر مهندسان ساختمان شاهد تقویت معماری اصیل ایرانی - اسلامی در ساخت و سازها باشیم.
 
معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت پرهیز از استفاده المانهای معماری غربی در ساخت بناها، بیان داشت: این المان‌ها هیچ گونه ارتباطی با فرهنگ بومی ما ندارد و ما باید به سمت استفاده از نمادهای معماری اصیل ایرانی - اسلامی حرکت کنیم.
 
خورشیدوند با تاکید بر ضرورت مطالعه و پژوهش هر چه بیشتر در راستای دستیابی به الگوهای معماری و ساختمان سازی متناسب با فرهنگ بومی بیان داشت: فعالان و دست اندرکاران صنعت ساختمان باید توجه بیشتری به این مقوله نشان دهند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری