0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو شورای شهر کرج گفت: معماری «ایرانی – اسلامی» نمایانگر بخشی از هویت فرهنگی و پیشینه‌ی تاریخی ایران است و نباید فراموش شود.

ضرورت احیای معماری «ایرانی -اسلامی» در کرج

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)در البرز، «مریم قهرمانی» با بیان این مطلب افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته آن‌طورکه باید و شاید به معماری «ایرانی – اسلامی» در ساخت واحدهای مسکونی، مبلمان و المان‌های شهری توجه نشده است.
 
وی با بیان این‌که همین بی‌توجهی نفوذ معماری غربی در ساخت و سازها و تغییر فرهنگ شهرسازی در جامعه را در پی داشته است، خاطر نشان کرد: نباید اجازه دهیم که معماری اصیل «ایرانی – اسلامی» به فراموشی سپرده شود و جای خود را به معماری غربی بدهد.
 
عضو شورای شهر کرج افزود: بر این اساس یکی از اقدمات مهمی که در دوره‌ی چهارم شوراها مورد تأکید قرار می‌گیرد راه‌اندازی کمیسیون تخصصی معماری و شهرسازی است.
 
قهرمانی با بیان این‌که نسل امروز و نسل‌های آینده باید بتوانند فرهنگ کهن خود را در همه‌ی حوزه‌ها زنده و جاری ببینند که یکی از مهم‌ترین راه‌های آن، انعکاس این فرهنگ در معماری شهری است، گفت: دومین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه کرج راه‌اندازی می‌شود.

ضرورت احیای معماری «ایرانی -اسلامی» در کرج


 
وی با بیان این‌که راه‌اندازی این نمایشگاه می‌تواند بخشی از توانایی‌های کرج در زمینه‌ی فضاهای سبز را به نمایش بگذارد، یادآور شد: کرج از دیرباز، باغ شهری بوده که امروز با افزایش جمعیت و روند توسعه‌ای ساخت و سازها به کلان‌شهری تبدیل شده که باید با تمهیدات اساسی روند توسعه‌ای فضاهای سبز را در پیش بگیریم.
 
عضو شورای شهر کرج این اقدامات سازمان پارک‌ها و فضای سبز کرج را مهم دانست و گفت: توسعه و ایجاد فضاهای سبز یکی از نیازهای کرج است که مدیریت شهری کرج توانسته این مهم را به خوبی درک کند و با ایجاد چنین نمایشگاه‌هایی در جهت توسعه شادابی و طراوت شهر گام بردارد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری