0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که شهر رشت فاقد شورای شهر و شهردار قانونی است، افزود:به دلیل ضعف مدیریت فرمانداری و عدم توان در نقش نظارتی، در حال حاضر شهر رشت فاقد شورا و شهردار قانونی است.

شهر رشت شورای شهر و شهردار قانونی ندارد

به گزارش خانه ملت غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در جلسه علنی امروز-چهارشنبه 16 مرداد- در نطق میان دستور خود ضمن تبریک عید سعید فطر به مسلمانان جهان و ملت بزرگ ایران گفت: امروز چهارشنبه 16 مرداد ماه ، سالروز تاسیس جهاددانشگاهی را خدمت تلاشگران و جهادگران دانشگاهی که در مسیر تحقق آرمان ها و اهداف آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و انقلاب فرهنگی و تحقق اهداف چشم انداز 20 ساله جمهوری اسلامی یاران  گام بر می دارند، تبریک عرض می کنم.
 
نماینده مردم رشت در ادامه این مطلب افزود:از ایتجا اعلام می کنم مجلس آمادگی دارد نسبت به رفع مشکلات این نهاد انقلابی که دارای هویت اسلامی است اقدام کند و از هیچ مساعدتی نیز دریغ نمی کند.
 
جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: در حوزه سیاست خارجی و حفظ اقتدار ملی فرمایش اخیر رهبر انقلاب را  یاداوری می کنم البته قریب مضمون که فرمودند بنده به این مذاکرات خوش بین نیستم که تصویب تشدید تحریم ها در کنگره آمریکا مهر تاییدی بر فرمایش گهربار مقام معظم رهبری است.
 
وی افزود:مردم ایران در 34 سال انقلاب اثبات شده است که تفاوت و تناقض فاحشی بین سیاست اظهاری و سیاست اعمالی آمریکایی ها است.
 
جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد:علی رغم این که دعوت به مذاکره می کنند اما در عمل تشدید تحریم را تصویب می کنند و آن چه مشخصاست این است که آمریکایی ها تغییر ناپذیر است
 
وی ادامه داد: نمایندگان مجلس به تبع فرهنگ ولایتمداری اعلام می کنند که دیگر سیاست چماق و هویج کهنه شده و تمام ماهیت و ذات آمرریکا برای مردم ایران مشخص شده است و نیاز به این است که دولتمردان آمریکا تغییرات اساسی در گفتار و رفتار ایجاد و اعمال کنند یعنی تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی تغییر ساست های خصمانه آمریکا است.
 
جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: جناب آقای روحانی ابتکار عمل به خرج دادند و در روز تحلیف کابینه خود را معرفی کردند و جالب است که از سه استان شمالی کشور یعنی گیلان، مازندران و گلستان که 9.8 درصد جمیعت کل کشور، 3.5 درصد مساحت و 13 درصد جمعیت ایثارگری و 13 درصد مجموع آرائ به رییس جمهور منتخب از این سه استان است، حتی یک نفر به عنوان عضو کابینه معرفی نشده است.
 
وی تصریح کرد:متن نامه مفصلی را تنظیم کرده ام را تقدیم می کنم و اعتراض من به عدم رعایت اصل اعتدال در مناطق جغرافیایی است و پیشنهاد من نیز این است که در صورتی که یکی از ورا رای نیاوردند ، از وزرای پیشنهادی شمال کشور جایگزین آن ها شوند.
 
جعفرزاده ایمن آبادی  تاکید کرد: نمایندگان شمالی کشور در تحقق این موضوع نهایت همکاری را خواهند داشت.
 
وی افزود: از جناب آقای رییس جمهور درخواست می کنم ، رسیدگی به وضعیت ایثارگران را در اولویت برنامه خود قرار دهد.
 
جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد:متاسفانه در کتابچه خط مشی  و اصول کلی برنامه دولت ، برنامه ای برای بهبود وضعیت معیشت و رفاه و درمان ایثارگان و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار لحاظ نشده است.
 
وی ادامه داد:مگر می شود از تقویت و ترویج و تعمیق اخلاق و اموزه های اسلامی در مناسبات و روابط اجتماعی، بازسازی سرمایه های اجتماعی و تقویت نهادهای مردمی ، اصلاح ساختار نظام مدیریتی فرهنگی کشورف تضمین عدالت فرهنگی ،صیانت از باورهای دینی و ترویج آن صحبت کنیم اما از ایثارگری و فرهنگ آن صحبتی به عمل نیاوریم.
 
جعفرزاده ایمن آبادی هم چنین افزود: درخواست دارم رییس جمهور محترم دستور اکید صادر کنند برای پرداخت مطالبات ایثارگران از الزام و اجبار آن ها به تکمیل فرم و سهام و امضای ان در دفاتر ثبت اسناد رسمی و جابه جایی غیر قانونی حقوق خاندان معظم شهدا و جانبازان و آزادگان از بانک ملی به بانک دی خودداری کنند و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.
 
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان‌های شمالی به دلیل وضعیت آب و هوایی و خاک مناسب در صنعت کشاورز ی شناخته شده هستند اما متاسفانه نبود یک برنامه جامع در طول سال های پس از انقلاب ، کشاورزی را نابود کرده و انتظار می رود وزیر پیشنهادی در این حوزه برای احیای کشاورزی علی الخصوص برنامه های خود را اعلام کنند.
 
وی ادامه داد: در سال جاری توزیع نامناسب و مدیریت بد آب ضربه سنگینی در زمان کاشت به کشاورزان برنج کار وارد کرده است و بارندگی های اخیر به طور دقیق در زمان برداشت مابقی محصول برنج را آسیب رسانده است بنابراین لازم است بیمه کشاورزی برای نجات جان خسته کشاورزان بدون فوت وقت اقدام کند و مرحمی حداقلی بر زخم عمیق کشاورزان باشد.
 
جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: 54روز از حماسه سیاسی و شرکت در انتخابات شوراها می گذرد و مرذم ولایتمدار رشت وظیفه خود را انجام دادند اما شهر رشت به دلیل ضعف شدید مدیریت فرمانداری خود، نتوانسته است یک انتخابات دقیق را برگزار کند و در نهایت مردم شهر رشت هنوز متوجه نشدند که اضعای اصلی شورای شهر چه کسانی هستند.
 
وی افزود: مردم شهر رشت معتقدند به دلیل ضعف مدیریت فرمانداری و عدم توان در نقش نظارتی ، شورای شهر رشت قبلی به بیراهه رفته و دو ماه قبل از انتخابات ابطال شورای شهر رشت رقم خورده است و در حال حاضر شهر رشت فاقد شورا و شهردار قانونی است.
 
جعفرزاده ایمن آبادی  در این خصوص تاکید کرد:شورای شهر جدید نیز تعیین تکلیف نشده است و مردم تقاضا دارند و اظهار می کنند که درب چنین فرمانداری بی کفایتی را باید گل گرفت.
 
وی ادامه داد: از وزیر پیشنهادی کشور درخواست دارم پس از اخذ رای مدیران فاقد بلیط و فرمانداران و بخشدارانی که بر خلاف شایسته سالاری و صرفا بر اساس روابط با جریان انحرافی سوار بر اتوبوس مدیریت کشور شدند را پیاده کند، تا شاید قدری از ناراحتی مردم کاهش پیدا کند
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: تمامی وزرای پیشنهادی برای اخذ رای مجلس می بایست موضع خود را دقیقا در رابطه با جریان فتنه و ادعای تقلب در انتخابات سال 88 به طور مشخص ابراز کنند و در این صورت شک نداشته باشند موفق به اخذ رای از این مجلس ولایتمدار نخواهد شد

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری