0

طبقه بندی آرشیو

نقشه سه‌بعدی شهر تازه کشف شده مایاها در مکزیک تهیه می‌شود.

نقشه سه‌بعدی شهر تازه کشف شده مایاها در مکزیک تهیه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با گذشت حدود دو هفته از کشف بقایای یکی از قدیمی‌ترین شهرهای تمدن مایا در مکزیک پس از سال‌ها کاوش پاستان‌شناسان، نقشه سه‌بعدی این در آینده نزدیک تهیه می‌شود.
به گزارش آندیانا، این شهر که باستانشناسان آن را به دلیل استفاده از سنگ سرخ در ساخت آن «چاکتون» یا «سرخ سنگ» نامیده‌اند، بزرگترین محوطه تاریخی کشف شده از تمدن مایاها در مرکز مکزیک محسوب می‌شود و پروژه تهیه نقشه سه‌بعدی از آن بین سه تا پنج سال به طول می‌انجامد.
 
براساس بررسی‌های اولیه باستان‌شناسان، شهر سنگ سرخ در فاصله بین سال‌های 600 تا 900 میلادی بنیان نهاده شد و در سال‌های رونق آن حدود 22 هکتار وسعت داشته و از تمامی اجزای اصلی یک شهر مایاها شامل کاخ‌، معبد خورشید، محله اعیانی، محله مسکونی مردم عادی، بازار و گورستان برخوردار بوده است.
 
مایاها مجموعه‌ای از اقوام سرخ‌پوست در جنوب مکزیک و شمال آمریکای مرکزی بودند که شهرهایشان را در دل جنگل‌های بارانی می‌ساختند. آنها از جمله تمدن‌های بسیار پیشرفته آمریکای جنوبی و مرکزی بودند و دستاوردهایشان در هنر، معماری، ریاضیات و به ویژه نجوم بسیار چشمگیر بوده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری