0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیریت عامل شرکت توسعه فضای فرهنگی، گفت: كلنگ پروژه‌ای كه مهرماه سال گذشته بر زمین خورد قرار است در هفته دفاع مقدس امسال یعنی یك سال بعد 147 متر بالاتر از سطح زمین در ابعاد 42 در 24 مزین به پرچم كشورمان شود.

برج

علی‌اصغر مونسان در گفت‌و‌گو با خبرنگار «شهری » خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام اینكه برج پرچم به عنوان سومین برج پرچم بلند در كل دنیا در هفته دفاع مقدس امسال آماده و پرچم ایران روی آن به اهتزاز در می‌آید در مورد جزئیات این پروژه‌ گفت: پروژه برج پرچم جمهوری اسلامی ایران كه در محدوده منطقه 3 شهرداری تهران در حال اجراست بر اساس مصوبه‌ای از شورای شهر تهران شكل گرفته و قرار است مشرف به مقبره الشهدا و باغ موزه دفاع مقدس و در نزدیكی برنامه‌ها و پروژه‌هایی كه برای این حوزه در نظر گرفته شده قرار گیرد.  

وی افزود: فضای در نظر گرفته شده در اطراف این پروژه شامل تلفیقی از فضاهای رسمی با فضاهای طبیعی است و از معماری ایرانی ـ اسلامی نیز در آن كمك گرفته شده است.

برج 

مونسان تصریح كرد: دو كاربری ملی و نماد شهری از عظمت میهن اسلامی برای این پروژه طراحی شده و قرار است با كمترین میزان دخل و تصرف در طبیعت پارك و با ‌راه‌های ورودی و خروجی و كاربری‌های مناسب برای شهروندان آماده شود.  

مدیریت عامل شرکت توسعه فضای فرهنگی به ایسنا گفت: سطح روی صفحه پرچم (محل برپایی) 627 متر مربع و محوطه پیرامونی صفحه پرچم هزار و 68 متر مربع و سكوی سان آن نیز 56 متر مربع در نظر گرفته شده همچنین محل استقراری برای مدعوین با ظرفیت 500 نفر پیش بینی شده است.  

برج

وی تصریح كرد: كشورهای تركمنستان، اردن و امارات پیش از این نسبت به احداث برج پرچم در پایتخت خود اقدام كرده‌اند اما در حال حاضر بلندترین برج پرچم در كشورهای تاجیكستان و آذربایجان قرار دارد و در نهایت باید گفت كه برج پرچم تهران در رتبه سوم چنین پرچم‌ها در دنیا قرار دارد.  

به گزارش ایسنا، برج پرچم در اراضی عباس‌آباد و در محدوده بین بزرگراه‌های شهید همت، حقانی و امتداد آن، مدرس و خیابان شهید بهشتی قرار گرفته است. علت انتخاب این مکان برای به اهتزاز درآوردن این پرچم قرار گرفتن این اراضی در بلندای شهر تهران است که از آن به عنوان تنها فرصت باقی مانده شهر برای حیات مناسب فرهنگی و زیست‌محیطی یاد می‌شود.

برج

برج پرچم، بلند‌ترین پایه و بزرگ‌ترین پهنای پرچم جمهوری اسلامی ایران را دارد. به طور متعارف اینگونه پارچه‌ها برای چنین پرچمی وزنی حدود 300گرم در هر مترمربع دارند كه برای یك پرچم 42 در 24 متری، وزن آن بالغ بر300 كیلوگرم خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری