0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کارشناس ارشد معماری گفت: سوء مدیریت، ناهماهنگی میان دستگاههای مرتبط با مدیریت شهری وعدم توجه به رفع اساسی مشکلات عوامل اصلی در ایجاد سیمای نامناسب شهری در ایلام است.

سوء مدیریت و ناهماهنگی، عوامل اصلی سیمای نامناسب شهری در ایلام

حامد نوری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه ایلام‌، اظهار کرد: شهر ایلام به عنوان مرکز استان نیازمند تحولی اساسی بر پایه‌ی اقدامات علمی، اجرایی و فنی است تا بازگو کننده‌ی مهد تمدنی کم‌نظیر از لحاظ تاریخ‌نگاری و باستان‌شناسی باشد.
 
وی سیمای نامناسب شهر ایلام را نتیجه سوء‌مدیریت و ناهماهنگی میان دستگاههای مرتبط با مدیریت شهری و عدم توجه به رفع اساسی دانست و تصریح کرد: ‌مشکلات بسیاری در باب معماری‌، شهرسازی‌، حمل و نقل، ترافیک شهری و عدم برنامه ریزی اصولی و متناسب با نیاز شهری در ایلام وجود دارد که موجب تاثیرات منفی بر شکل‌گیری شهر و توسعه‌ی آن شده است‌.
 
کارشناس ارشد معماری با تأکید بر ضرورت برگزاری همایش، کنفرانس و نشست‌های علمی با موضوع سیمای شهری ادامه داد: آنچه که روشن است سیمای نامناسب شهری تاثیرات منفی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خواهد داشت، ولی متأسفانه تاکنون در استان این موضوع مورد بررسی علمی قرار نگرفته است.
 
وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در بهبود فضای شهری گفت: رسانه‌ها می‌توانند با انعکاس مناسب مشکلات و انتقال نظرات متخصصین به شهروندان و مدیران شهری در توسعه و پیشرفت شهر نقش آفرینی کنند.
 
نوری‌نژاد ادامه داد: تنها در صورتی می‌توان به ایجاد تغییرات رضایت بخش امیدوار بود که میان دستگاه‌های مرتبط با مدیریت شهری از جمله راه و شهرسازی، نظام مهندسی و ساختمان، شهرداری و شورای اسلامی شهر و متخصصین معماری و شهرسازی نوعی هماهنگی وهمدلی ایجاد شود، در غیر این‌صورت شهر پس از تلنبار شدن مشکلات با مسائل لاینحلی مواجه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری