0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان با حضور وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی، معاون وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان مربوطه افتتاح شد. اسدالله عباسی - وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی - در این نمایشگاه گفت: 32 درصد ساخت و سازهای مسکن شهری در قالب تعاون انجام شده که امیدواریم این میزان به 50 درصد برسد.

32 درصد از خانه‌های شهری در قالب تعاون ساخته شده است


وی با اشاره به اصل 31 قانون اساسی که باید دولت برای مردم رفاه و مسکن فراهم کند، افزود: طی سال‌های اخیر شاهد تحقق مسکن مهر و مسکن روستایی در کشور بودیم.
به گفته وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی در تولید وعرضه مسکن شاهد ارتقای کمی و کیفی و برنامه‌ریزی‌های شهری و روستایی شدیم.
عباسی افزود: در سال‌های اخیر بسیاری از سرمایه‌های پر سود وارد بخش مسکن شدند.

به گفته وی بیشترین متقاضیان مسکن مهر در دهک‌های پایین جامعه هستند که حدود 35 درصد از متقاضیان کم درآمد مسکن را شامل می‌شوند.
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی گفت: 15 درصد از متقاضیان مسکن مهر از جمله دهک‌های هشت تا 10 جامعه هستند.
عباسی معتقد است: به دلیل زلزله‌خیز بودن کشور باید مقاوم‌سازی ساختمان‌ها نیز انجام شود. همچنین با معماری و فرهنگ ایرانی اسلامی نیز هماهنگ باشد.
وی با اشاره به این‌که 70 فعالیت با صنعت مسکن در ارتباط هستند، گفت: این فعالیت‌ها می‌توانند اشتغال ایجاد کنند و با فن‌آوری‌ها و امکانات و تجهیزات موجب آسایش مردم شوند.
وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: پیش از انقلاب 676 تعاونی مسکن در کشور داشتیم که امروز تعداد این تعاونی‌ها به 26 هزار رسیده است که 7700 تعاونی در قالب مسکن مهر فعالیت می‌کنند.
عباسی تاکید کرد:‌ تاکنون دو میلیون و 500 هزار واحد مسکن توسط 7700 تعاونی تولید شده است.
وی با اشاره به حائز اهمیت بودن ساخت و ساز مسکن مهر در کشور گفت: این امر باعث شده که بسیاری از سودجویی‌ها در کشور کاهش یابد و کیفیت بیش از موارد دیگر دیده شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری