0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم از تصویب و ابلاغ این سند با سه رویکرد توجه به نظام برنامه‌ریزی، تفویض اختیارات و واگذاری و رویکرد مشارکتی برای ایجاد حرکت در مدیریت شهری شهرداری قم خبر داد.

سند راهبردی شهرداری قم تصویب و ابلاغ شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه قم،"حسن بختیاری" پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نقشه راه شهرداری، اولویت‌ها و مسایل مهم در این سند راهبردی مشخص و تبیین شده است، افزود: همچنین تحلیل وضعیت موجود شهرداری در قالب بررسی نقاط ضعف، قوت، فرصت‌ها و تهدیدها از موضوعات مهم دیگری است که در این سند به آن پرداخته شده است.
 


بختیاری پایبندی بر باورهای مبتنی بر عقاید اسلامی را از موارد در نظر گرفته شده در بخش بیانیه ارزش‌ها در این سند عنوان کرد و گفت: پایبندی به حفظ کرامت شهروندان و کارکنان، بحث عدالت در ابعاد شهری براساس مفاهیم علمی و کارکردی و پایبندی به اصول پذیرفته شده جهانی در اداره امور شهری متناسب با استانداردهای بومی، ملی و دینی نیز از دیگر وظایف مهم شهرداری در سند راهبردی شهرداری قم است.
 


وی همچنین با بیان اینکه در بیانیه رسالت این سند، شهرداری قم به عنوان گسترده‌ترین نهاد عمومی غیردولتی و اجتماعی در مدیریت شهری در نظر گرفته شده، ادامه داد: در این بیانیه توجه به تعالیم قرآنی، عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و بزرگان دین به منظور ارتقای سطح نشاط عمومی و زیست محیط شهری، ایمنی، آسایش و آرامش شهروندان با تمام توان شهرداری در جهت تحقق جهان‌شهر شیعی قم نیز مورد توجه قرار گرفته است.
 


بختیاری دیگر موضوعات بیانیه رسالت در سند راهبردی شهرداری قم را مورد توجه قرار داد و افزود: بهره‌گیری از ارزش‌های اسلامی ایرانی در معماری و شهرسازی، جلب رضایت عمومی با بکارگیری مدیریت کارآمد دانش محور مبتنی بر خرد جمعی و مشارکت حداکثری مردم و نخبگان در تمام فعالیت‌ها برای توسعه پایدار، همه جانبه و متوازن شهری نیز از دیگر موضوعات بخش دوم این بیانیه محسوب می‌شود.
 


وی افزود: در چشم‌انداز سند راهبردی شهرداری نیز دیگر سرفصل این سند راهبردی است که در آن شهر قم به عنوان شهری اسلامی، زیارتی، تاریخی، سیاحتی، ارایه دهنده الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، آرام، پاک، امن و مناسب برای حضور مشتاقان فراگیری معارف انسان‌ساز الهی در این شهرعنوان شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری