0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سربازهای جمعه كیمیایی؛ در راه
طرفدارانش می گویند جشنواره بدون او جشنواره نیست. آنها حتی می گویند سینمای بدون فیلم های او، سینما نیست.
مسعود كیمیایی قرار است فیلم بسازد. پس از چهار سال وقفه. پس از چهار سال كه هر سالش با حرف هایی درباره فیلم تازه او آغاز شد اما فیلم هایی كه حتی تا مرحله فیلمبرداری هم پیش رفتند، متوقف شدند و او نتوانست آنچه را كه باید بسازد. حالا چهار سال از نمایش اعتراض گذشته و هنوز فیلمی از كیمیایی روی پرده نیامده... كسی باورش می شود؟كیمیایی پس از ساخت اعتراض برای ساخت یك اقتباس از عاشق مترسك به كوبا رفت. همان جایی كه فصل های پایانی جسدهای شیشه ای را در آن نوشته است. پس از مشكلات پیش آمده برای آن طرح، طرح مانكن پیش آمد و فیلمی درباره مهاحرین و حتی یك طرح با نام شین اما هیچكدام این فیلم ها ساخته نشد. در این مدت كیمیایی چند باری هم به ایران آمد. در همین زمان جسدهای شیشه ای نخستین چاپش را تجربه كرد و انتشارش در میان جماعت ادبی نویس جنجالی به پا كرد. یكی از هفته نامه ها با دامن زدن به شایعه ای درباره نوشته نشدن كتاب به دست كیمیایی این جنجال ها را آغاز كرد و بعدتر نظرات ضد و نقیض آدم ها در فاصله چند ماه جالب توجه شد اما استقبال خوانندگان حرفه ای ادبیات نشان داد كه كتاب در جای خودش تا چه حد موفق است.
به هر حال كیمیایی قرار است سربازهای جمعه را بسازد. در روزهایی كه یادداشت بلند یك منتقد و نویسنده قدیمی در ماهنامه ای كه كیمیایی هیچ وقت با آن رابطه خوبی نداشته، خشم طرفداران او را برانگیخته است و در روزهایی كه قرار است نخستین مجموعه شعر او هم توسط همان ناشر جسدهای شیشه ای به بازار بیاید. می گویند سربازهای جمعه داستان به شدت معاصری دارد و می تواند بكی از كارهای برتر كارنامه این فیلمساز در سال های پس از انقلاب لقب بگیرد. هر چند نوع برخوردها با اعتراض، موضع گیری های زمان جشنواره و نحوه نمایش فیلم نشان داد كه خیلی ها چنین چیزی را دوست ندارند.
با همه این حرف ها، سربازهای جمعه در راه است. فیلمی تازه از مسعود كیمیایی...
گرفته شده از كاپوچینو"

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری