0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون آموزشی وزیرعلوم، تحقیقات وفناوری درخصوص سبک معماری صورت گرفته از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات، گفت: این معماری‌ها باید براساس الگوی (اسلامی – ایرانی) در ایران بر اساس الگوی اسلامی، علوی در کشور عراق باشد و امیدواریم بتوانیم دراین ارتباط به بهترین نحوممکن عمل کنیم.

سبک معماری عتبات باید بر اساس الگوی اسلامی، ایرانی وعلوی باشد

نادری منش با اشاره به فعالیت‌ها وهمکاری‌های مجموعه وزارت علوم با ستاد بازسازی عتبات عالیات، گفت: دراین خصوص دانشگاه امام رضا (ع) که وابسته به آستان قدس رضوی است، باتوجه به اهمیت جایگاه و محوریت دینی خود می‌تواند نقش مهمی درباب معرفت و تربیت دینی ایفا کند.
 
وی افزود: همکاری‌های مختلف در خصوص ایجاد رشته‌ها و کمک به مدیریت این مجموعه و حتی ساختارها ازجمله راه‌اندازی رشته مدیریت عتبات در مقطع کارشناسی ارشد و مجموعه‌های مرتبط دیگر توسط وزارت علوم و دانشگاه امام رضا (ع) صورت گرفته و یا درحال پیگیری است.
 
نادری منش با بیان اینکه دراین خصوص دیدارهایی را نیز به همراه مسئولان جامعه المصطفی ودانشگاه امام رضا (ع) با مسئولان وتولیت مجموعه‌های خراسان رضوی وعتبات عالیات در کشورعراق داشتیم، گفت: در حال حاضر دوره کارشناسی ارشد مدیریت عتبات در دانشگاه امام رضا (ع) فعال شده و افرادی از مجموعه‌های مختلف مرتبط از داخل و خارج کشور درآنجا فعالیت می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه در خصوص تسهیل مجموعه‌های زیارتی گام‌های خوبی برداشته شده است، گفت: به طور کلی ما باید به مجموعه‌هایی که ماهیت و نقش آموزشی تربیتی دارند کمک کنیم.
 
نادری‌منش افزود: معمولا در تمدن‌ها و جوامعی که توحید محورهستند، تمام توانمندی هنر، ادبیات و جلوه‌های زیباشناسی باید درحول سمبل‌ها ونمادهای آن وحدانیت که همان مسجد و این حرم‌های شریف است شکل بگیرد.
 
وی درادامه گفت: به همین منظور باید کاری کنیم که این بازسازی‌ها با توان حداکثری از فلسفه، فرهنگی اسلامی و با فن‌آوری جدید انجام شود، یعنی مبتنی برفلسفه و فرهنگی اسلامی، علوی بوده واز آخرین فناوری‌های مدیریت و زیرساخت‌ها نیز برخوردار باشد تا زمانی که مسلمانان درآنجا حضور پیدا می‌کنند در مرحله اول، توانمندی خود و جهان اسلام را مشاهده کنند، سپس یک هم زیستی و هم افزایی بین خود و روحشان برای رسیدن به آرامش به دست آورند و درنهایت محور اصلی همه آنها یعنی ائمه هدی به عنوان سفینة النجاة شکل بگیرد.
 
وی با بیان اینکه این اماکن باید محلی برای اعتلاء و ارتقاء انسان باشد، افزود: افراد باید دراین اماکن سریع تر ازهرجایی دیگر با توسل، توجه وحضور به مراتب بالاتری ازحیات طیبه دست یابند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری