0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهرداری تهران خیلی دوست دارد برج میلاد به عنوان نماد تهران شناخته شود. هرچند این برج در رقابت با برج آزادی بخت زیادی ندارد اما شهرداری قصد دارد به قدر وسع خود بکوشد. اما چرا با وجود اصرار شهرداری هنوز فضای سبز اطراف این برج تکمیل نشده است. مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران می‌گوید 8 ماه استکه برنامه فضای سبز این برج آغاز شده است.

ساماندهی فضای سبز آشفته برج میلاد بعد از 5 سال

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه شهری ـ تپه‌های اطراف برج میلاد هنوز خاکستری و بی‌روح‌اند در حالی که نمونه موفقی از همین تپه‌ها در بزرگراه مدرس به یکی از زیباترین نمونه‌های فضای سبز تهران تبدیل شده است. چرا شهرداری از این بزرگراه برای برج میلاد الهام نمی‌گیرد؟ علی‌محمد مختاری می‌گوید شهرداری برای این برج برنامه ویژه‌ای دارد که در حال اجرا است.
 
مدیر عامل سازمان‌ پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران در گفتگو با CHN معتقد است برای برج میلاد بهترین نوع فضای سبز پیش‌بینی شده است و در حال حاضر این سازمان در حال زه‌کشی قسمت‌هایی از تپه‌های اطراف برج برای اجرای فضای سبز است.
 
به گفته مختاری اجرای فضای سبز قسمت‌های محوطه برج و بزرگراه شیخ فضل‌الله انجام شده است، اما همچنان در قسمت بزرگراه حکیم زه‌کشی‌ها در حال انجام است. او می‌گوید اگر این زه‌کشی‌ها انجام نشود آب ناشی از آبیاری فضای سبز راهی بزرگراه‌ها خواهد شد.
 
مدیرعامل سازمان پارک‌ها از بزرگترین آبشار مصنوعی کشور که در این مجموعه ساخته شده هم خبر می‌دهد. او می‌گوید فضای سبز اطراف تونل دسترسی به برج میلاد در آخرین مراحل ساخت قرار دارد و در دره روبروی بیمارستان میلاد هم« باغ گل‌ها» ساخته خواهد شد. بنابر گفته‌های مختاری طراحی ساخت این باغ تمام شده است و مناقصه آن هم انجام شده و تا 2 سال آینده ساخت آن پایان خواهد یافت.
 
بیش از 5 سال از زمانی که شهرداری صدها خبرنگار را برای بهره‌برداری از برج میلاد دعوت کرد می‌گذرد. در تمام این مدت شهرداری سعی کرد برج میلاد را که پیش از آن پیشرفت زیادی نکرده بود به عنوان یکی از دستاوردهای مدیریت شهری مطرح کند. حالا مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران می‌گوید حداقل 4 ماه دیگر برای پایان دادن به ساخت فضای سبز برج میلاد زمان نیاز دارد.
 
درختچه‌های اطراف برج میلاد البته نشانی از پایان یافتن این پروژه به این زودی‌ها ندارد. چمن‌کاری‌های پراکنده که از الگوی خاصی پیروی نمی‌کنند، درخت‌هایی که گونه‌های آن پراکنده‌اند نشانی از برنامه مدون برای فضای سبز این برج ندارد. با این مختاری مصر است که شهرداری برای فضای سبز این برج برنامه دارد و حتی در مدت کوتاهی این برنامه اجرا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری