0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون معماری و شهر‌سازی شهرداری اصفهان گفت: ساماندهی ساختمان‌های متروکه نیازمند عبور از چارچوب قوانین است و زیر پا گذاشتن این قوانین برای شهرداری بار حقوقی دارد.

ساماندهی ساختمان‌های متروک

مسعود نریمانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه خانه‌های متروکه در تمام سطح شهر وجود دارند، اظهار کرد: حقوق مالکانه افراد نیز در تمام شرایط باید مورد احترام قرار بگیرد و هر یک از این ساختمان‌های مخروبه موجود در سطح شهر نیز دارای مالک هستند.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی ساختمان‌های متروکه و مخروبه موجود در سطح شهر نیز باید از سیستم مراجع قانونی و قضایی پیگیری شود، اضافه کرد: اما هر یک از این ساختمان‌ها نیز قابل پیگیری هستند و روال قانونی تعریف شده و مشخصی برای این ساختمان‌ها وجود دارد.

معاون معماری و شهر‌سازی شهرداری اصفهان تصریح کرد: شهرداری بدون مراجعه به قانون نمی‌تواند به وضعیت این ساختمان‌ها رسیدگی کند زیرا در صورتی که روال قانونی این موارد در نظر گرفته نشود تبعات حقوقی آن بر روی شهرداری بار می‌شود.

وی با بیان اینکه هر یک از این ساختمان‌ها مالکیت دارند، ادامه داد: ساماندهی ساختمان‌های متروکه نیازمند عبور از چارچوب قوانین است و زیر پا گذاشتن این قوانین برای شهرداری بار حقوقی دارد.

نریمانی تاکید کرد: در صورتی که مردم از وجود ساختمان‌های متروکه و مخروبه در منطقه مسکونی خود گلایه‌مند باشند باید درخواست خود را به شهرداری منطقه مورد نظر ارسال کنند و شهرداری نیز موظف به رسیدگی به درخواست‌های شهروندان است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت ساختمان‌های مخروبه موجود در سطح شهر به رونق شهر کمک می‌کند، افزود: حدود اختیارات شهرداری تعریف شده و مشخص است و شهرداری تنها می‌تواند در چارچوب قانون و موازین قانونی به وضعیت این ساختمان‌ها رسیدگی کند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری