0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ساماندهی ورودی شهر قم از سمت جاده ساوه، ساماندهی بافت نامناسب پیرامون ورودی جاده قم به جعفریه از عناوین اخبار شهرداری قم است

شهرداری قم

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم اظهار داشت: اکثر  ورودیهای شهر قم  هم اکنون متناسب با هویت شهر  نبوده و نیازمند اصلاح از طریق اجرای ساماندهی فعالیت‌ها و کاربری‌ها به ویژه طرح‌های گردشگری، فضای سبز و مجتمع های رفاهی و خدماتی است.

محسن بهشتی تصریح کرد: صنوف و مشاغلی در این ورودی ها مشغول به فعالیت هستند که متاسفانه زیبایی بصری را از بین برده و فضا را برای ورود مسافر و گردشگر نامناسب کرده اند.

وی اضافه کرد:  المان ورودی این محور با ویژگی هویت و تاریخ شهر و مصداق ارزشمند  آن  که این جاده مسیر ورودی  حضرت معصومه(س)  از ساوه به قم بوده است با چشم انداز معماری اسلامی-ایرانی  ساخته خواهد شد.

ساماندهی بافت نامناسب پیرامون ورودی جاده قم به جعفریه

 معاون معماری و شهرسازی شهرداری قم بیان داشت: مطالعات  ساماندهی بافت نامناسب پیرامون ورودی جاده قم به جعفریه درمحدوده ایی  به وسعت 30 هکتار ازطریق عقد قرداد با مشاور درحال مطالعه می باشد که ساماندهی و اصلاح این قسمت از ورودی شهر نقش جذابی   برای مسافران و شهروندان  ایجاد نموده است.

بهشتی  گفت: با کاربری های مناسب که در این محدوده پیش بینی خواهد شد زمینه لازم برای بهروری مطلوب از اراضی این  قسمت از شهر فراهم خواهد شد که بدون تردید علاوه بر ارتقاء کیفیت در سیما و منظر شهری در این ورودی نقش بسزایی در استفاده بهینه  از اراضی  و فعالیتهای اقتصادی با سرمایه گذاری بخشی خصوصی خواهد داشت .

پوشش نهر کشاورزی انتهای بلوار شهید کریمی آغاز شد

 شهردار منطقه چهار قم بیان کرد: با توجه به درخواستهای مکرر اهالی ساکن در انتهای بلوار شهید کریمی و اعلام نارضایتی آنها در خصوص روباز بودن نهر کشاورزی موجود و معضلات محیطی بوجود آمده، پوشش این نهر در دستور کار قرار گرفت.

احمد نکونام افزود: با توجه به دستور اکید شهردار قم مبنی بر رسیدگی فوری به این مشکل و رفع معضلات آن، شهرداری منطقه را بر آن داشت تا با هماهنگی بین سازمانی با اداره جهاد کشاورزی  شهرستان قم، به درخواست اهالی محترم رسیدگی کند.

وی در ادامه اذعان داشت: پس از مکاتبات لازم با سازمان مذکور در خصوص انجام لایروبی این نهر توسط آنها وعدم دریافت پاسخ، شهرداری رأساَ اقدام به لایروبی و پوشش این نهر کرد.

نکونام در خصوص مشخصات اجرایی این پروژه بیان داشت: طول این نهر 600 متر بوده و تعداد 330 عدد دال در این پروژه استفاده شده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری