0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر مجموعه تئاترشهر تاكید كرد: اگر هنوز سازه ایجاد شده بر پشت بام این مجموعه جمع‌آوری نشده است، به دلیل كشتن وقت نیست.

سازه روی تئاتر شهر

سید صادق موسوی به خبرنگار بخش تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره‌ی دلایل جمع‌‌آوری نشدن سازه تئاتر شهر گفت: همان گونه كه قول داده و مترصد هستیم مشغول رایزنی با شهرداری منطقه 11 هستیم تا مجوز جابجایی این سازه را صادر كنند.
 


وی افزود: مسئولان شهرداری منطقه 11 به مجموعه تئاتر شهر آمدند و بازدید كردند و حالا منتظریم پاسخ بدهند كه آیا اجازه این جابجایی را می‌دهند یا نه؟
 


موسوی خاطرنشان كرد: اگر اجازه بدهند این سازه و این ایده از بین نمی‌رود و به پاركینگ تالار وحدت منتقل می‌شود، ضمن اینكه خواسته میراث فرهنگی هم تامین خواهد شد.
 


او در پاسخ به این پرسش كه آیا این احتمال وجود دارد كه این مجوز صادر نشود، گفت: باور ما این است كه با توجه به همه همكاری‌هایی كه شهرداری منطقه 11 داشته و مخصوصا حمایت رییس این شهرداری و با توجه به دیدگاه فرهنگی ایشان و مدیرانشان در این مساله هم مجموعه تئاتر شهر و اهالی تئاتر را حمایت می‌كند و اجازه می‌دهد این سازه به نقطه دیگری نقل مكان كند، ما همچنان در انتظار حمایت و مساعدت بی‌دریغ ایشان هستیم.
 


مدیر مجموعه تئاتر شهر متذكر شد: اگر این مجوز صادر نشود با توجه به تاكید پیاپی میراث فرهنگی باید این سازه را در همان پشت بام جمع كنیم. اگر میراث فرهنگی چنانكه برنامه‌هایش از تغییر قانونی صحبت كرده، بخواهد بر موضع خود پافشاری كند و برای جابجایی‌اش صبر نكند ناچاریم همان پشت بام تخریبش كنیم و مثل نخاله از مجموعه خارجش كنیم.
 


صادق موسوی با اشاره به پلاتوهای تمرینی كه چند سال پیش بر بام تئاتر شهر ایجاد شده بود یادآور شد: فرض ما بر این بود این سازه كه موقت ، سبك و هنری است مشكلی برای تئاتر شهر ایجاد نمی‌كند، همچنان كه سال‌های قبلش بر پشت بام تئاتر شهر چند پلاتو ساخته شده بود. ما به دنبال به زحمت انداختن خود و جامعه هنری نبودیم، اگر می‌دانستیم مهمترین مساله دوستان ساخت سازه است هرگز چنین نمی‌كردیم.
 


وی تاكید كرد: قصد ما سوزاندن وقت نبوده بلكه تامین كردن رضایت دستگاه‌های تصمیم‌ساز بوده و نمی‌خواستم ایده یك هنرمند جوان برای همیشه در ابتدایی‌ترین گام‌هایش با شكست روبرو شود. بنابراین اگر صبر كردم به این دلیل بود كه این ایده به فراموشی سپرده نشود.
 


موسوی با اظهار تاسف از برخی بی‌مهری‌ها درباره مجموعه تئاتر شهر خاطرنشان كرد: من اگر اعتراض اداره كل میراث فرهنگی را بتوانم درك كنم دست كم، كم‌لطفی و بی‌مهری برخی از اصحاب رسانه و بعضی از هنرمندان تئاتر را برای توسعه فضای كالبدی تئاتر خودمان را، درك نمی‌كنم. شاید واقعیت این است باید بپذیریم تئاتر شهر فقط و فقط همین یك سالن اصلی را دارد كه استاندارد است.
 


مدیر تئاتر شهر در ادامه نسبت به وضعیت ایمنی دیگر سالن‌های این مجموعه هشدار داد و به ایسنا افزود: واقعیت این است كه مجموعه تئاتر شهر هم قلب تئاتر ایران است و هم باید به سرعت برای اصلاحات و تعمیراتش اقدام كرد كه خوشبختانه آقای قادر آشنا شخصا دارند این موضوع را پیگیری و حمایت می‌كند تا بتوانیم اعتبارات كافی را برای تعمیرات تئاتر شهر جذب كنیم.
 


وی ادامه داد: مجموعه تئاتر شهر نه سیستم اعلام حریق و نه اطفای حریق دارد از سوی دیگر، برق اضطراری‌اش نصب نشده و هیچ یك از چهار سالن این مجموعه در نقشه معماری ابتدایی وجود نداشته است بنابراین وضعیت خطرآفرین است و این مكاتبات از طرف اداره كل هنرهای نمایشی و معاونت هنری انجام شده تا انشا‌الله با اهتمام دوستان ما در اداره كل طرح‌های عمرانی وزارت ارشاد این مسایل مرتفع شود.
 


موسوی در پاسخ به پرسش دیگر درباره بازسازی نیمه‌كاره مجموعه تئاتر شهر به ایسنا گفت: اداره كل طرح‌های عمرانی بیش از یك سال است، در تئاتر شهر مشغول فعالیت‌های عمرانی و پروژه‌های بنیادی است به هر ترتیب خود كارشناسان محترم اداره طرح‌های عمرانی بر این باورند كه مسایل تئاتر شهر حیاتی است و آن‌ها هم در صدد جذب اعتبارات بیشتر برای سامان دادن به مسایل اساسی این مجموعه‌اند.
 


رییس تئاتر شهر در پایان صحبتش گفت: از سوی دیگر فهرست مسایل و مشكلات ریشه‌ای تئاتر شهر پیش از این هم توسط اداره كل هنرهای نمایشی و هم اداره كل طرح‌های عمرانی بررسی و تدوین شده و آرزو دارم هر چه زودتر عملیاتی شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری