0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل حریم شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت حفظ هویت و قدمت تهران به عنوان پایتخت کشور، از طراحی و ساخت 5 دروازه با معماری اسلامی ــ ایرانی در ورودیهای شهر خبر داد.

Modire kol_harim_shahrdari_tehran

به گزارش خبرگزاری مهر، سید صباح الدین متقی با بیان این مطلب گفت : در راستای هویت دهی به دورازه های ورودی تهران به عنوان پایتخت ایران اسلامی ، طراحی و ساماندهی 5 دروازه ورودی شهر برنامه ریزی شده و در حال انجام است .

   وی با اشاره به دروازه ورودی اتوبان قم - تهران به عنوان اولویت اول اجرای این طرح گفت : به دلیل برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در شهریورماه این دروازه به عنوان نخستین دروازه ورودی تهران ساماندهی می شود .

  متقی خاطر نشان کرد : طراحی اولیه برای این این ورودی صورت گرفته و پس از هماهنگی با مشاور طرح ، منطقه 19 ، سازمان زیباسازی و معاونت شهرسازی طرح نهایی آن نیز مورد تایید قرار گرفته است .

  مدیر کل حریم شهر تهران در ادامه افزود : اولویت دوم ساماندهی دروازه های ورودی تهران ، محور جاده خراسان و اتوبان امام رضا (ع) است و به دلیل ویژگی های خاص این محدوده که محل عبور زائران است ، طراحی این دروازه با پیش بینی المان های اسلامی انجام شده تا در نهایت نشانگر مقصد زائران بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) باشد .

  به گفته وی، اجرای این طرح با همکاری مناطق 15 و 20 است و اجرای فضای افقی و عمودی آن با فضای سبز صورت می گیرد تا برای افرادی که وارد تهران می شوند در ابتدا جلوه زیبایی شهر مشخص باشد.   متقی خاطرنشان کرد: همچنین با فضاسازی ها و ترسیم تصاویر و پوشش گیاهی در این محور سعی می شود تا ناهنجاری های بصری طول مسیر کاهش یابد

.   وی افزود: معاونت خدمات شهری اجرای این بخش را آغاز کرده است و امیدواریم تا پایان سال این طرح نیز اجرا شود .   مدیر کل حریم شهر با اشاره به ورودی اتوبان تهران - ساوه به عنوان اولویت سوم اجرای این طرح گفت : طراحی اولیه این دروازه انجام شده و قرار است تا در کنار اجرای این دروازه ورودی ، مرکز تفریحی ، خدماتی و رفاهی نیز ایجاد شود که البته احداث اینگونه مراکز برای همه دروازه های ورودی تهران پیش بینی شده است که در گام بعدی صورت می گیرد .

  وی ورودی اتوبان کرج - تهران را یکی دیگر از دروازه های شهر دانست و خاطر نشان کرد : در گام بعدی ، طرح ساماندهی دروازه های ورودی تهران در شمال جاده منتهی به اتوبان شهید بابایی به سمت شرق پیش بینی شده که هم اکنون تدقیق سایت این محور در مراحل نهایی است .   متقی تصریح کرد: برای این ورودی تهران ، ایجاد المان های سبز ، تفرجی و تفریحی پیش بینی شده که اقدامات مربوط به آن در حال انجام است .   مدیر کل حریم شهر تهران تصریح کرد: با ایجاد این دروازه ها می توان، هویت اسلامی –ایرانی و قدمت تهران را به عنوان پایتخت کشور بیش از پیش به معرض نمایش گذاشت.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری