0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون فنی و عمرانی سازمان زیباسازی شهرداری کرج گفت: در چند سال اخیر ساخت و سازها در کشور از فرهنگ معماری ایرانی دور شده و این امر تاثیر منفی در زیباسازی شهرها داشته است.

ساخت و سازها از فرهنگ معماری ایرانی دور شده است

پیمان بضاعتی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: معماری در طول ادوار گذشته همواره به عنوان یک هنر مطرح بوده و معماران هنرمندانی بودند که با ظرافت و حساسیت خاصی اقدام به این کار می‌کردند.

وی تصریح کرد: امروزه با رشد علومی مانند جامعه‌شناسی و روانشناسی شاهد هستیم که متخصصان این علوم بر لزوم زیباسازی شهرها و اماکن عمومی تاکید داشته و معتقدند که این مهم تاثیر بسیاری در رفتار و عملکرد اجتماعی شهروندان دارد.

معاون فنی و عمرانی سازمان زیباسازی شهرداری کرج با بیان اینکه راه‌اندازی و فعالیت این سازمان با هدف رعایت اصول معماری در ساخت‌ و سازها و پروژه‌های عمرانی بوده، گفت: برای تحقق این مهم توجه ویژه‌ای از سوی مدیریت شهرداری کرج به ویژه در زمان اجرای پروژه‌های عمرانی در معابر اصلی وجود داشته و امیدواریم با اتخاذ راهکارهای صحیح و اصولی شاهد به بار نشستن برنامه‌های خود باشیم.

بضاعتی‌پور با بیان اینکه معماری ایران دارای پیشینه‌ای غنی بر گرفته از فرهنگ ایرانی و اسلامی است، عنوان کرد: در چند سال اخیر ساخت و سازها در شکور از فرهنگ معماری فوق دور شده و این امر تاثیر منفی در زیباسازی شهر داشته است.

وی اضافه کرد: برای رفع این پدیده منفی، نیازمند بهره‌مندی از فرهنگ غنی معماری ایرانی و اسلامی هستیم تا بازهم شاهد شاهکارهای هنری در کشور باشیم.

معاون فنی و عمرانی سازمان زیباسازی شهرداری کرج با بیان اینکه این سازمان از طرح‌های عمرانی به ویژه در حوزه ساختمان‌سازی که بر اساس اصول معماری ایرانی – اسلامی باشند، حمایت خواهد کرد، افزود: تلاش ما این است که با پیگیری جدی طرح‌های فوق در آینده نزدیک شاهد تحقق برنامه‌های زیباسازی در محیط شهری بوده و خدمت دیگری به شهروندان کرجی ارائه کنیم.

بضاعتی‌پور در پایان اذعان داشت: برنامه‌های ویژه‌ای در این حوزه داریم که اطلاع‌رسانی لازم به زودی صورت خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری