0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ساخت و سازهای وسوسه انگیز در دبی

با ساخت بزرگ ترین مرکز خرید دنیا،بلند ترین برج مسکونی جهان و اولین هتل زیر دریایی ،تا پایان سال 2009 دبی به مدرنترین شهر دنیا تبدیل خواهد شد.همین دلیل باعث شده شرکت های ساختمانی اروپایی و آمریکایی در دبی حضور داشته باشند و به ساخت پروژه های چند میلیون دلاری مبادرت کنند.

در این میان شرکت های فروش املاک و مسکن با تبلیغات قراوان اقدام به فروض این واحد ها می کنند و برای تشویق و جذب هر چه بیشتر خارجی ها از امتیازاتی نظیر اعطای اقامت دائم و یا اقامت 99 ساله به خریداران سخن می رانند.
در این بین از آنجا که قرار داد های تنظیمی بین خریداران ایرانی و اماراتی به زبان انگلیسی و عربی است ،ایرانی ها به طور عمده به دلیل نا آشنایی به این زبان ها از چند و چون مفاد این قراردادها بدون کسب اطلاعات دقیق،پای این ورق ها را امضا می کنند.

به گزارش دریافتی از هموطنان مقیم دبی،چه اقامت دائم و چه اقامت 99 ساله با خرید این آپارتمان ها داشته باشید،باید هر سه سال یکبار ویزای اقامت خود را تمدید کنید.اکقر هموطنان ما از این مسأله اطلاع کافی ندارندو نمی دانند اگر روزی دولت دبی حاضر به تمدید اقامت آنان نشود به چه مشکلاتی روبرو خواهند شد.

از سوی دیگر به سبب ثبات اقتصادی در دبی،قیمت مسکن در این شیخ نشین نه تنها افزایش نمی یابد،بلکه به دلیل رشد روز افزون ساخت و ساز ها ،واحد های قبل تر ساخته شده هر سال با کاهش قیمت مواجه می شوند و کسانی که به امید سرمایه گذاری مناسب اقدام به خرید این واحد ها می کنند با ضرر روبرو می شوند و از سوی دیگر برای فروش آپارتمان باید با شریط آنان این کار صورت پذیرد که این مسئله به ضرر ایرانیان خریدار آپارتمان تمام می شود،چون خریدارمی تواند شرایط خود را که همان شیوخ دبی هستند به فروشنده تحمیل کند.هزینه شارژ این آپارتمان ها به حدی است که معادل آن هزینه شما می توانید در شهر واحد های مطلوبی را اجاره کنید.

به گزارش خبر نگار ما با تغییر قوانین تملکی در دبی و حذف ممنوعیت خرید و فروش ساخت و تملک املاک و مستغلات برای خارجیان در منطقه تعیین شده،بازار گرم ساخت و ساز در دبی رونق خاصی یافته است و عملا درآمد عاید از این ساخت و ساز ها از درآمد نفت این شیخ نشین پیشی گرفته است.

شیوخ دبی با همکاری شرکت های اروپایی و آمریکایی اقدام به ساخت ویلا و برج هایی با استاندارد های بالا در منطقه ای بسیار وسیع به نام دبی مارینا"Dubai Marina"کرده اند.

بر اساس این گزارش مساحت دبی 83600 کیلومتر مربع کمی بزرگتر از استان یزد است و تا کنون توانسته است 50 درصد خدمات تجاری-دریای منطقه را به خود اختصاص دهد.

در همین حال اتاق بازرگانی دبی در گزارشی اعلام کرده است 400 هزار ایرانی حدود 200 میلیارد دلار در دبی سرمایه گذاری کرده اند.

به هر حال دبی برای استفاده از پتانسیل های موجود در منطقه بخصوص جذب سرمایه های ایرانیان اقدامات گسترده ای کرده است و هموطنانی که مایل به خرید آپارتمان در دبی هستند با دقت کافی و ازاطلاعات وافی اقدام به خرید کنند تا در آینده دچار مشکل نگردند.

علاوه بر این انتظار می رود با بستر سازی های مناسب در داخل کشور سعی کارامدی در راستای حفظ و رشد سرمایه ها و پتانسیل های ایران و ایرانیان صورت پزیرد.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری