0

طبقه بندی آرشیو

ساخت هتل‌های ویژه بانوان، اولویت گردشگری سال 84 شد

 


سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تا 70 درصد وام ساخت هتل و مراكز اقامتی ویژه بانوان را پرداخت می‌كند.

به گفته دكتر «علی رحیم‌پور»، مدیر كل دفتر تدوین استانداردهای فنی و نظارت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، ایجاد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و مراكز اقامتی ویژه بانوان، در اولویت برنامه‌های سال 84 این سازمان قرار گرفت.

وی گفت "برای توسعه گردشگری خانوادگی و افزودن سفر به سبد خانواده‌ها، این سازمان تلاش می‌كند تا سفر را در بین خانواده‌های ایرانی مرسوم كند و به عنوان قدم نخست، قصد دارد تا گردشگری بانوان را توسعه دهد. به همین دلیل درخواست‌های ایجاد دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و مراكز اقامتی ویژه بانوان در اولویت بررسی و صدور مجوز قرار می‌گیرند. همچنین برای دریافت تسهیلات بانكی نیز از تسهیلات سازمان بهره‌مند می‌شوند".

رحیم پور اضافه كرد : "ایجاد فضاهای توریستی ویژه برای بانوان از آن جهت اهمیت دارد كه در حال حاضر بسیاری از زنان ایرانی نمی‌توانند از بسیاری از امكانات توریستی موجود به تنهایی استفاده كنند.

در حال حاضر استفاده از فضاهای ورزشی و تفریحی در هتل‌ها برای بانوان محدود است و ‌تنها چندی پیش بود كه مجوز استفاده از امكانات ورزشی هتل‌ها آن هم به شكل محدود آزاد شد.

به دلیل بافت فرهنگی جامعه ایران و كشورهای مسلمان، وجود اماكن توریستی ویژه برای بانوان سبب می‌شود تا علاوه بر افزایش تعداد سفرهای داخلی، ایران بتواند به مركزی توریستی ویژه بانوان كشورهای اسلامی تبدیل شود.

chn

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری