0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محققان موسسه معماری پیشرفته كاتالونیا نوعی ربات بازوی قابل برنامه‌ریزی طراحی كرده‌اند كه امكان ساختن سازه‌هایی از شن و آب را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی می‌دهد.

ساخت سازه‌های ساختمانی از شن و آب با چاپگر سه بعدی

ایسنا، ربات جدید موسوم به Stone Spray Robot بخشی از پروژه‌‌ای تحت همین عنوان است كه هدف آن عملی‌كردن مفهوم ساخت سازه‌های معمول از مواد زمین‌سازگار است.
 


نیروی این بازو فقط توسط برق تامین می‌شود. برای استفاده از آن طراحان نخست آب را با مواد اتصال‌دهنده مخلوط می‌كنند و آن‌ها را در یك واحد ذخیره ثانوی شن نگه‌می‌دارند. در ادامه این مواد درون بازوی ربات قرار داده می‌شوند . ربات سپس از هوای فشرده برای مخلوط كردن و افشانه كردن مواد در قالب الگوهای ارائه شده توسط یك رایانه لپ‌تاپ استفاده می‌كند. محصول نهایی یك مجسمه صخره‌مانند سه بعدی است.
 


در حال حاضر فناوری مزبور فاقد توانایی ساختن ستون فقرات ساختمان است اما طراحان معتقدند كه با مطالعات بیشتر نسخه‌های جدید آن قادر به خلق سازه‌های قابل زیست از ساده‌ترین مواد خواهند بود.
 


سازه‌های خلق شده هم‌اكنون قابلیت تحمل آب و باد را دارند اما هنوز بسیار كوچك بوده و بیشتر به سازه‌‌های هنری شباهت دارند تا سازه‌های ساختمانی.
 


در آینده نزدیك چنین بازویی می‌تواند جهت خلق پناهگاه‌های قابل حمل برای قربانیان مناطق آسیب‌زده به كار رود.
 


تیم طراح دارای ماموریت ارائه شیوه‌هایی جهت ساخت ساختما‌های مدرن برای انسان به روش‌های سازگار با محیط و حذف مواد ساختمانی خطرناك است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری