امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شركت معماری فرانسوی St. André-Lang نمونه اولیه یك خانه فشرده مدور را طراحی كرده كه از چوب ذرت در درون دیوارهای آن استفاده شده است.

خانه مدور ذرتی

 این خانه با مساحت 20 متر مربع در پارك حفاظت شده‌یی در فرانسه واقع شده و اخیراً برنده رقابت معماری زیست سازگار و ارزان شده است.
 
هزینه كلی اجرای این پروژه هفت هزار یورو عنوان شده است.

این ساختمان كه “Tourner autour du Ried” نام گرفته، در شكل مدور طراحی شده و نور آفتاب در طول روز از خلال آن فیلتر می‌شود.
 


به دنبال گردش روزانه شرق به غرب خورشید، سقف آن مجهز به یك محور مركزی نور است كه نواحی را مطابق نیازهای فعالیت‌های مختلف روزانه روشن می‌كند.
 


برای مثال، نواحی خوابیدن در شرق تعبیه شده‌اند و میز و دفتر كار به سمت جنوب شرق و همچنین فضای باز نشیمن نیز در قسمت جنوب قرار دارد.
 


در مركز این ساختمان یك باغ مركزی قرار دارد كه مملو از زندگی گیاهی محلی بوده و حضور طبیعت را در آن تضمین می‌كند.
 


به این دلیل كه خانه جدید هنوز در مرحله نمونه اولیه است، اقدامات لازم آب و هوایی، الكتریسیته، لوله‌كشی و سایر امكانات زندگی از جمله آشپزخانه و حمام آن صورت نگرفته است.
 


از آن جا كه ساخت چنین خانه‌یی كمتر از یك ماه زمان می‌برد، این پروژه گامی به سوی ساخت خانه‌‌های بادوام و ارزان به شمار می‌آید.
 


شركت سازنده در نظر دارد این طرح را در مقیاس بزرگ‌تری انجام دهد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # مجتبی 1391-06-21 09:57
خیلی خوب بود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # لعلی نسب 1392-02-17 00:01
ایده خیلی خوبی بود شاید بشه با تکثیر این خانه ذرتی(در حدود 5تا) در کنار هم بشه فضارو بزرگتر و کاربردی تر کرد و در وسط یک فضای خالی نورگیر داشته باشه...
جالب بود ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # s.m salehi 1392-02-26 10:48
از بعد انرژی و نور وسبکی و ارزانی بسیار جالب بود ولی از نظر پایداری و ایمنی !؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
انواع عضویت
پنل کاربری