0

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شهرداری‌تهران كه اخیرا اعلام كرده بود برنامه احداث تعدادی «بلندمرتبه» در نقاطی از شهر را تدارك دیده، روز گذشته از پیش‌نویس «نظام‌نامه ارتفاع» پرده برداشت كه به واسطه آن قرار است در پایتخت «فراتر از بلندمرتبه» نیز احداث شود.

«آسمان خراش» به عنوان سازه‌هایی كه در ادبیات شهرسازی به ساختمان‌های بالای 100طبقه اطلاق می‌شود، هم‌اكنون در صدر برنامه‌های تیم محمدباقر قالیباف قرار گرفته است. افزایش تعداد طبقات ساختمان‌های در حال احداث، ارتباط مستقیم دارد با بازشدن درب درآمدها به صندوق شهرداری. اما هم‌اكنون مقامات شهرداری تهران علت اصرار بر افزایش ارتفاع ساخت‌وسازها را جمعیت رو به گسترش عنوان می‌كنند.

آسمان‌ خراش تهران

 

اخیرا مسولان وزارت راه‌وشهرسازی و به خصوص شورای‌عالی شهرسازی‌و‌معماری كشور با طرح احداث برج‌های 50طبقه در تهران كه پیشنهاد مدیریت شهری بود، مخالفت كرده بودند و برج‌سازی را منوط به ارائه طرح توجیهی از سوی شهرداری و تصویب آن در دولت دانسته بودند.

 

این درحالی است كه روز گذشته سخنگوی شهرداری‌تهران در یك نشست‌خبری به طرح جدیدتری تحت عنوان «احداث آسمان خراش» اشاره كرد و از برنامه‌های پیش‌بینی شده در طرح جامع و تفصیلی تهران برای دستیابی به پایتختی بلندمرتبه خبر داد.

 

محمد هادی ایازی با اعلام این خبر اظهار کرد: در طرح جامع تهران سقف ارتفاع مناطق گوناگون مشخص شده و در قالب این ضوابط در طرح تفصیلی تهران، بر مبنای خط‌آسمان، میزان ارتفاع برخی نقاط را «بالا» پیش‌بینی کرده‌ایم.

 

ایازی با اشاره به افق جمعیتی شهر تهران گفت: اتفاقا چون در طرح جامع افق جمعیتی شهر تهران 10 میلیون و 400 هزار نفر تعیین شده است و چون بر مبنای همین طرح نمی توانیم بر وسعت افقی شهر تهران اضافه کنیم، نظام ارتفاعی برای پایتخت پیش بینی کرده‌ایم.

 

معاون شهردار افزود: بر همین اساس در مناطقی از شهر اجازه ساخت «آسمان‌خراش» داریم.او در پاسخ به سوال «دنیای اقتصاد» در خصوص مخالفت شورای عالی معماری و شهرسازی با طرح بلند مرتبه‌سازی در پایتخت تصریح کرد: بین ما و شورای عالی شهرسازی مشکلی وجود ندارد، اما اگر احیانا نیاز باشد به این کار اقدام می‌کنیم.

 

2 هزار میلیارد تومان درآمد از «فروش تراکم»

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری