0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس شورای شهر تهران با اشار به احتمال ساخت بانک مرکزی در اراضی عباس آباد گفت: پروژه هایی که در زمینهای سبز عباس آباد اجرا می شود برای حفظ فضای سبز این منطقه به عنوان ریه شهر تهران است و تخریب این فضاهای سبز ظلم به محیط زیست و در نهایت ظلم به مردم است.

مهدی چمران

 

مهدی چمران در حاشیه بازدید از پروژه در حال ساخت پارک آب و آتش با اشاره به اینکه قرار است تپه های عباس آباد فضای سبز و باز باشد و تنها 5 یا 6 درصد سطح اشغال آن برای ساخت و ساز در نظر گرفته شده است گفت: این نکته دقیقا باید رعایت شود و ساختمان هایی هم که در این فضا ساخته می شود حتما باید فرهنگی باشد مانند باغ موزه دفاع مقدس. بنابراین ساختن وزارت خانه ، استانداری ، خبرگزاری و بانک مرکزی اضافی است که به این فضا تحمیل شده است.

وی خاطر نشان کرد: براساس طرح جامعی که در شورای عالی معماری وشهرسازی تصویب شد باید همه این ساختمان ها به کاربری فرهنگی یا گردشگری مثل هتل تبدیل شود درغیر این صورت محیط سالم و درستی نخواهد بود.

چمران با اشاره به اینکه در زمینه تغییر کاربری این ساختمانها هنوز توافقاتی با دولت صورت نگرفته است اظهار داشت: نباید وزارت خانه ها به این مکان منتقل می شدند چه دلیلی دارد اداره راه آهن با آن همه فضای که درکنار ایستگاه راه آهن دارد به این نقطه منتقل شود در صورتی که با فضای آن محیط بیشتر همگن بود.

رئیس شورای شهر تهران یادآوری کرد: شورای شهر تهران دراین زمینه اقدامات زیادی انجام داده است و حتی طرح جامعی که درآن برای اراضی عباس آباد 4 ساختمان تصویب شده بود. را به شورای عالی معماری و شهرسازی برد و در نهایت آن شورا را متقاعد کرد ساختمانی دراین فضا ساخته نشود.

وی ادامه داد: متاسفانه بعد از مدتی با توافقات غیر کارشناسانه یکی از آن ساختمان ها که اکنون با نک سپه شده است ساخته شد که به صورت ساختمان زشت و نازیبایی در وسط این فضای سبز و خرم دیده می شود، بسیار آزار دهنده است.

چمران همچنین تاکید کرد: زمانی که می خواستند بانک مرکزی را دراین مکان بسازند در کمیسیون ماده 5 بشدت مخالفت کردم و مخالفت شورای شهر تهران را اعلام کردم الان هم اعلام می کنم باید جلوی ساخت بانک مرکزی گرفته می شود.

وی در ادامه افزود: الان هم بانک مرکزی می خواهد 5 طبقه زیرزمین به عنوان موزه جواهرات بسازد که این اشکالی ندارد اما نباید روی آن ساختمان 15 طبقه بنا کند، و متاسفانه ارگانها و سازمانها فقط ساختمان زیاد می کنند.

چمران در ادامه به تشریح روند ساخت پروژه پارک آب و آتش پرداخت و اظهارداشت: پل پیاده راهی برای ارتباط بین پارک طالقانی و پارک آب وآتش بر روی بزرگراه مدرس طراحی شده است که پایه های آن را نیزتعبیه کرده و درحال احداث است.

همچنین قرار است کل این مجموعه را از طرف جنوب از روی بزرگراه رسالت به وسیله پل به مصلی و فضاهای جنوبی بزرگراه رسالت نیز ارتباط دهند.

درادامه رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ساخت 5 پارکینگ عمومی در این محوطه خاطر نشان کرد: این پارکینگ ها برای استفاده عموم مردم و وزارت خانه ها واداراتی که متاسفانه به صورت ناهنجار در این فضا ساخته شده اند احداث می شود.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون توسعه وعمران شورای اسلامی شهرتهران در حاشیه بازدید از پارک آب و آتش ، این پارک را فضای مناسب برای تفریح مردم دانست چرا که به عبارتی تمامی عناصر طبیعت در این پارک خلاصه شده اند.

شکیب با اشاره به اینکه در کلانشهری مثل تهران اینگونه فضاها نیاز است اظهار داشت: انتظار وجود دارد که این فضاها در سطح مناطق و محلات شهر تهران احداث شود تا مردم در فضاهای اینچنینی با جمعیت زیاد قرار نگیرند که نتوانند بهره برداری مناسبی از اینگونه پارک ها داشته باشند.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران با اعلام اینکه براساس برنامه های تدوین شده پروژه پیشرفت خوبی داشته است خاطر نشان کرد : مجریان طرح قول داده اند کلیات پارک آب و آتش در قسمت غربی بزرگراه مدرس تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید و باغ هنر و سایر فضاها نیز مطابق برنامه در حال پیشرفت است.

به گفته شکیب بهره برداری از اراضی عباس آباد مطابق طرح تفصیلی است و از کارهای خوبی است که شهرداری تهران در حال اجرای آن است.

در این بازدید حسن بیادی ،نائب رئیس شورای شهر تهران و حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورا  مهدی چمران را همراهی می کردند .

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری