امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

Tokyo city Hall

کنزو تانگه 

ساختمان شهرداری توکیو

زمان احداث: 1991-1990

معمار : کنزو تانگه

ساختمان شهر داری توكیو ،امروز نه تنها ساختمانی است سیاسی كه نماد فعالیت های این شهر هم به حساب می آید.

این ساختمان طوری طراحی شده كه عمارت های برج متشكل از خانه های دولت مردان و كارمندان شهرداری،روسای ارتش و ماموران دولتی است.این خانه ها بر میدان مركزی پایتخت ژاپن مشرفند.از چشم اندازهای اطراف این ساختمان در فیلم جدید كارگردان آمریكایی "سوفیا كاپولا" استفاده شده و همین امر به شهرت آن افزوده است.از هر دو ساختمان اصلی ،چشم انداز زیبایی ازناحیه زیبای "شینجو كو" توكیو به دیده می شود كه شامل برج های شینجو كو،ایستگاه شینجو كو و سنترال پارك شینجو كو است.

مجموعه ساختمان شهرداری، از 3 ساختمان اصلی تشكیل شده كه به ساختمان های اصلی شماره یك و دو و ساختمان هیئت قانونگذاران شهری معروفند.

 ساختمان شهرداری 47 طبقه ای است و در مجموع 243 متر ارتفاع دارد. محل سكونت شهردار در ساختمان شماره یك قرار گرفته كه بر ساختمان كوچكتر هیئت قانونگذاران شهر مشرف است.

 این ساختمان(ساختمان هیات قانون گذار)از 7 طبقه تشكیل شده و ارتفاع آن 41 متر است و تعداد 127 نفر از اعضاء اصلی هیئت دولت و كارمندان آن ها در آن مستقرند.

ساختمان شماره دو در كنار دفاتر دیگر قرار گرفته و محل استقرار كارمندان خدمات سازمانی و پشتیبانی است.بازدید و استفاده از چشم انداز زیبای این ساختمان ها برای عموم آزاد است و در طول هفته و ساعت های كاری شهروندان و توریست ها می توانند به ساختمان شماره یك رفته و از مناظر موجود دیدن كنند.


پس از سه سال فعالیت مستمر و كار بی وقفه، كار ساخت و ساز ساختمان ها به پایان رسید و به بهره برداری رسیدند.پس ازآن عملیات انتقال ساختمان اصلی دولت به این قسمت از شهر آغاز شد.

در شرایطی كه همزمان با آن ساختمان قدیمی شهرداری ژاپن در حال ویرانی و فروریختن بود و از آن تاریخ تا به امروز این ساختمان كه از آثار برجسته یكی از معماران برجسته ژاپن"كنزو تنگه" به شمار می آید، به عنوان مركز همایش های بین المللی ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد.

این ساختمان به شكلی طراحی شده كه دید خوبی به اطراف دارد.كارهای"كنزو تنگه" با همتایان خود از جمله معمار برجسته انگلیسی "نورمن فاستر"، برنده جایزه پریتزكر-برگزیده ترین آثار معماری- برابری می كند.

 


توكیو درسال 1868-اواخر دوره فئودالی- به عنوان نماد حركت سریع در ژاپن مطرح شد و در سال های 1868 تا 1912 به سوی غربی شدن خیز برداشت.این شهر با داشتن دولتی محلی ،یكی از 47 استانی است كه دارای دولت های محلی هستند،هر چند به عنوان پایتخت این شهر دارای برخی ویژگی های نامتجانس است.

"شینتارو ایشی هارا" مسئولیت شهرداری توكیو ژاپن را به عهده دارد.وی با وجود اینكه در گذشته در دولت لیبرال دموكراتیك ملی خدمت می كرد، در انتخاباتی آزاد دو بار به عنوان شهردار انتخاب شد.

یكی از دلایل وجود موقعیت مستقل " ایشی هارا " را می توان ناشی از امتیاز وی به عنوان برنده جایزه نویسندگان دانست و همچنین با مطالعه روند فعالیت های وی درمی یابیم كه همواره در مسیری متضاد با سیستم جاری سیاسی كشور گام برداشته است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری