0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همسر سفیر برونئی در ایران اظهار داشت: زیبایی معماری مسجد کبود تبریز در میان آثار اسلامی کشورهای مختلفی که دیده ام بی همتاست.

وی با بیان اینکه محو زیبایی و عظمت این مکان مقدس و زیبا شده ام، بیان کرد: اشیاء و کاشیهای به کار رفته در نما و داخل این مسجد آن را شگفت انگیز کرده است.

00

 

به گزارش خبرنگار مهر ، حمیده پنگیران صالح همسر سفیر برونئی در حاشیه بازدید از مسجد کبود گفت: در میان اماکن و مساجد تاریخی زیبای فراوانی که از دوره های مختلف اسلامی دیده ام، مسجد کبود شکوه متفاوتی دارد.

 

وی با بیان اینکه محور زیبایی و عظمت این مکان مقدس اشیاء و کاشیهای به کار رفته در نما و داخل این مسجد است که آن را شگفت انگیز کرده است.

 

همسر سفیر برونئی یادآور شد: با توجه به اشتراکات بالای دینی و فرهنگی که میان کشور ایران و برونئی ملموس و قابل مشاهده هست، مردم هر دو کشور می توانند از تماشای زیبایی ها و تاریخ یکدیگر لذت ببرند.

 

حمیده پنگیران صالح تاکید کرد: هر منطقه از کشور ایران آداب و رسوم و زیبایی های محیطی خاص خود را دارد که این تنوع باعث جذابیت و ویژه بودن آن برای توریست ها گشته.

 

سفرای کشورهای مالزی و برونئی در سفری سه روزه به آذربایجان شرقی، از موزه آذربایجان و مسجد کبود بازدید کرده و دیداری به منظور عقد تفاهم نامه های دو جانبه با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز داشتند.

حمیده پنگیران صالح تصریح کرد: آثار و اماکن موجود در این شهر نشان دهنده آن هست که تاریخ تبریز جنبه های انسانی و پر افتخاری را در خود دارد.

 

 

عکس هایی از مسجد کبود:

 

مسجد کبود

 

مسجد کبود

 

مسجد کبود

 

مسجد کبود

 

مسجد کبود

 

مسجد کبود

 

مسجد کبود

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # javad zmi 1392-09-06 12:45
khyli ali bud,mamnon :-)
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
انواع عضویت
پنل کاربری