0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خرابه‌های «اوپلونتیس» یا «ویلا پوپِآ» یکی از زیباترین آثار معماری دوران روم باستان محسوب می‌شود.

زیباترین آثار معماری روم باستان کجاست؟

به گزارش واحد خبر جامعه آنلاین معماران ایران به نقل از یورونیوز، ویلا پوپِآ که به عنوان زیباترین آثار معماری دوران روم باستان است در نزدیکی شهر ناپل واقع شده و سال 1997 یعنی همزمان با شهر تاریخی «پُمپئی» در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.


 زیباترین آثار معماری روم باستان کجاست؟

سازمان یونسکو در تازه‌ترین گزارش خود، تا پایان سال جاری میلادی به دولت ایتالیا زمان داده تا اقدامات لازم را برای حفظ و بازسازی این دو مکان در نظر گیرد.
 
یونسکو تأکید کرده است که در غیر این صورت پمپئی و ویلا پوپِآ را از فهرست میراث جهانی حذف خواهد کرد.
 
مشکلات زیادی بر سر راه بازسازی ویلا پوپِآ قرار دارد؛ هرچند طی سال‌های اخیر، بخش‌هایی که بیش از اندازه آسیب دیده‌اند، اندکی مرمت شده‌اند اما در کل، دیوارهای رنگی و موزائیک‌های طبقات فوقانی از رطوبت مصون نیست.
 
این درحالی است که ویلا پوپِآ از منظر باستان شناسی اهمیت ویژه ای دارد؛ تحقیقات جدید نشان داد که شهر باستانی «اوپلونتیس‌» پیش از فوران آتش‌فشان «وزوو» در سال 79 میلادی در کنار دریا قرار داشته است.
 
«ادا روسو ارمولی» به عنوان یک باستان شناس بر این باور است که در آن زمان «ویلای پوپِآ بر فراز تپه و مشرف به دریا بوده و منظره‌ای «پانارومیک» به سوی خلیج ناپل داشته است.
 
سازندگان، صخره‌ای به ارتفاع 15متر را برش داده و باغی ساختند و دسترسی به ساحل از مسیر ویلا را امکان پذیر کردند.
 
مدارک و شواهد نشان می‌دهد که ویلای پوپِآ را «نرون» امپراتور مشهور روم برای دومین همسر خود، «پوپِآ سابینا» که اصالتاً اهل روم نبوده،‌ ساخته است.
 
ویلایی اسطوره‌ای که اکنون به دلیل عدم رسیدگی کافی در معرض نابودی و فراموشی است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری