0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زاها حدید،برنده طرح المپیک آبی لندن شد

تیم برنده طرح المپیک آبی لندن با مدیریت "زاها حدید"،كه سال گذشته جایزه معماری پریتزکر را از آن خود کرد، از میان 200 شرکت داوطلب در سراسر دنیا که برای طراحی در لندن ثبت نام کرده بود، انتخاب شد. 

تیم برنده طرح المپیک آبی لندن با مدیریت "زاها حدید"،كه سال گذشته جایزه معماری پریتزکر را از آن خود کرد، از میان 200 شرکت داوطلب در سراسر دنیا که برای طراحی در لندن ثبت نام کرده بود، انتخاب شد.

در این طرح مرکز ورزش های آبی المپیک ساخته خواهد شد. این پروژه در ناحیه "استند فورت" شرق لندن اجرا می شود. استخر 70 میلیون پوندی بازی های المپیک 2012 لندن بخش عمده این طرح را تشکیل می دهد که قسمتی از آن به شکل S متحرک ساخته شده و با آب جاری در آن ،تلفیقی رویایی ایجاد کرده است.

این مرکز آبی مجهز به بیست هزار صندلی است که هسته اصلی ساختمان المپیک به شمار می آید و به بازی ها جلوه ای ویژه می بخشد.

به گفته سخنگوی ویژه المپیک 2012 لندن، در حال حاضر مایه مباهات لندن استخر داخلی 50 متری است که امکانات آن در حد رفع نیاز های ضروری است.

در این طرح دو استخر 50 متری و یک استخر مخصوص شیرجه ساخته خواهد شد که هر کدام با محوطه های مخصوص تماشاچیان در اطرافشان میزبان شنای سرعت و شنای نمایشی، شیرجه و مسابقات فینال واتر پلو خواهند بود.

"کیت میلز" مدیر اجرایی المپیک 2012 لندن اظهار داشت: "« بعد از اتمام بازی های المپیک ، فضای اختصاص یافته به صندلی ها و جایگاه تماشاچیان، جمع آوری شده و از آن برای ایجاد"فضاهای دوستانه" ،محل تجمع افراد و گردهمایی عمومی مردم استفاده می شود.استخرها به بخش های کوچکتر تقسیم می شوند تا افراد در تمام رشته های شنا و در تمام سطوح از آن استفاده کنند.»

لرد "پاتریک کارتر"، رئیس سازمان تربیت بدنی لندن، می گوید:«طراحی مذکور به عنوان "آخرین بازمانده میراث شنا" در لندن حفظ خواهد شد.این مرکز توانایی استفاده توسط شناگران حرفه ای را داشته و شامل کلوپ های محلی، دانشگاه ها، مدارس و مهمتر از همه جایی برای تعاملات محلی است.»

سازمان تربیت بدنی لندن 40 میلیون پوند از هزینه ساخت این پروژه را تقبل کرده و 30 میلیون پوند باقی مانده ، با جلب رضایت دولت، توسط کمیته المپیک پرداخت خواهد شد.

اگر تمام طرح های پیش بینی شده طبق نقشه پیش بروند،این پروژه ظرف مدت 3 سال به بهره برداری می رسد.

آقای میلز می گوید:«این پروژه یک طراحی شگفت انگیزی را به ثمر خواهد رساند که نماد تحسین برانگیزی از بازی های المپیک و پارا المپیک 2012 خواهد بود.»

سقف موجی شکل این طرح بازتاب راه پر پیچ و خم رودخانه ای است که از وسط پارک المپیک لندن می گذرد و در بخش ورودی و در خارج از پارک قرار گرفته است و نشانه وحدت و همانندی مردم به شمار می آید.

لرد "ریچارد راجرز" از دیگر مسئولان این المپیک که طرح مذکور را انتخاب کرده می گوید:«ویژگی تندیس گونه و استثنایی این سازه به گونه ایست که آنرا منحصر به فرد ساخته و توریست ها و بازدید کننده ها را به شرق لندن جذب می کند.»

"

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری